690 680 960

Autobus wjechał w renaulta, jedna osoba trafiła do szpitala

Jedna osoba została przetransportowana do szpitala po tym, jak w tył samochodu osobowego wjechał autobus komunikacji miejskiej. Występują jeszcze utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 14:10 na al. Tysiąclecia w Lublinie. Na wysokości sklepu Bazar autobus zderzył się z samochodem osobowym. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstepnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, oba pojazdy jechały w kierunku al. Solidarności. Przed skrzyżowaniem z ulicą Lubartowską, kierowca autobusu linii nr 32 wjechał w tył renaulta.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Była to podróżująca samochodem osobowym starsza kobieta. Została ona przetransportowana do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni.

40

(fot. lublin112)
2017-01-11 13:28:40

26 komentarzy

 1. prywatny przewoźnik

 2. Widocznie start z przystanku i zmiana pasów połączona być może (jak mega często ostatnio) z rozmową przez komórkę to zbyt dużo dla tego etatowego kierowcy… No i tak się skończyło.

 3. gów… prawda, znając życie Renault w trakcie zmiany pasa ruchu „zaskoczyło” żółte bądź czerwone i depnął po hamulcach a jak każdy wie (a przynajmniej każdy kierowca powinien o tym wiedzie i mieć tego świadomość) niestety kierowca autobusu nie jest w stanie w 3 sekundy zatrzymać tego typu pojazd i było buuum, ja osobiście obarczyłbym kierowce Renault winą i dowalił mu taką karę za stwarzanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym że by mu się na przyszłość odechciało takich manewrów uskuteczniać !

  • A pan kierowca autobusu powinien trzymać taką odległość od poprzedzającego go pojazdu, by w każdej chwili móc bezpiecznie zatrzymać swoją kolumbrynę 🙂 I to jeszcze kierowca autobusu, który ma (powinien mieć) doświadczenie i wie kogo wiezie za sobą, wie że za chwilę jest sygnalizator świetlny i w każdej chwili może pojawić się na nim światło pomarańczowe, a dalej czerwone. No sorry, takie ideologie to sobie dorabiaj do jakiś prywatnych spraw, a nie kodeksu drogowego.
   Jeśli było tak jak mówisz, to kierowca Renault dostosował prędkość do sytuacji na drodze i gabarytów swojego pojazdu, bo był w stanie wyhamować. Także jemu możesz piętkę polizać i złożyć gratulacje co najwyżej. Kierowca autobusu nie zrobił niczego, by bezpiecznie wyhamować, więc zapierdzi odpowiednim mandatem i niech się modli, żeby nic głębszego nie stało się tej poszkodowanej osobie. Koniec kropka.

   • Widać, że nie masz pojęcia o jeździe osobówek po Lublinie. Gdyby trzymał taką odległość o jakiej piszesz to nigdy by przez to skrzyżowanie nie przejechał. Osobowki jak tylko widzą większą lukę przed mpkiem to od razu się wpychaja. Niestety po Lublinie nie da sie przepisowo jeździć jeśli chce się być na czas, który i tak nijak się ma do możliwości realnego przejazdu. Wiec jak g..o wiesz to milcz.

    • Jeśli chcesz być na czas to wyjedz z domu wcześniej a nie w ostatniej chwili i na złamanie karku.
     Zaś dla kierowców komunikacji miejskiej ważniejszy jest rozkład jazdy czy przepisy ruchu drogowego?

   • Doświadczenie…??? Do MPK przyjmują wszystkich jak leci. Wystarczy że masz wszystkie kwity i od jutra jeździsz.

    • Nawet nie musisz miec kwitów!MPK wysle Cie na kurs i jeszcze sami zaplaca aby tylko u nich pracowac.

    • Jakie od jutra, rano przychodzisz i po południu jeździsz. Jest taka rotacja, bo nikt kto umie liczyć do 10 dłużej jak do 2-3 wypłaty nie siedzi, a bywały przypadki porzucania autobusów na pętlach w połowie dnia.

   • I TRZYMAMY ODLEGŁOŚĆ ŻEBY MÓC SPOKOJNIE WYHAMOWAĆ TYLKO TYLE ŻE JAK ZOBACZYCIE LUKE PRZED AUTOBUSEM CZY TROLEJBUSEM TO WJEŻDŻACIE A TO NIE JEST OSOBÓWKA I DEPCZECIE OD RAZU PO DEPTAKACH TO I MY NIE ZAWSZE WYHAMUJEMY TYCH PARĘ ŁADNYCH TON A JAK DEPNIEMY PO DEPTAKACH TO CAŁE TOWARZYSTWO Z TYŁU WOZU LĄDUJE NA PRZEDNIEJ SZYBIE

 4. porobili im buspasy to im jeszcze mało…

 5. Pewnie renault LUB wciskal sie przed autobus. Nie raz widziałem jak ktoś z wiochy spowodował ostre hamowanie autobusu.

 6. Pytanie do Redakcji, dlaczego zakryliście nr autobusu, który znajduje się z przodu wozu ?

 7. To była wina autobusu. Ponieważ ja nim jechałem i siedziałem sprzodu. I kierowca renault zatrzymał sie juz na pomarańczowym a kierowca autobusu może myślał że ten kierowca przejeździe.

 8. Grzesiu ogarnij sie kierowca zawinil nie autobus

 9. A może to był kierowca z programu przerabiania bezrobotnych krawców i piekarzy w zawodowych poskramiaczy autobusów pełnych ludzi za 8 zł netto za godzinę?

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas