Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Amator szybkiej jazdy lexusem dostał 5 tys. złotych mandatu i stracił prawo jazdy. „Śpieszyłem się na pociąg”

Bialscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę lexusa, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi ustalili też, że zgodnie z obowiązującymi przepisami 36-latek popełnił to wykroczenie w warunkach recydywy. Mężczyzna został ukarany kwotą 5 tysięcy złotych, a jego konto „wzbogaciło się” o 15 punktów karnych. Co więcej, stracił też prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W miniony piątek policjanci bialskiej grupy „SPEED” patrolujący drogę krajową nr 2, zatrzymali do kontroli kierowcę lexusa, który przekroczył dozwoloną prędkość o 77 km/h. Za kierownicą osobówki siedział 36-letni obywatel Białorusi.

Jak się okazało, mężczyzna w połowie listopada ubiegłego roku na terenie powiatu siedleckiego, również przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. W związku z obowiązującymi przepisami, 36-latek działał więc w recydywie.

Obywatel Białorusi został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych, a jego konto „wzbogaciło się” o 15 punktów karnych. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat karny jest wówczas dwukrotnie wyższy.

Nieodpowiedzialny kierowca swoje zachowanie tłumaczył faktem, że spieszył się na pociąg. W związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, 36-latek stracił również uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

(fot. Policja Biała Podlaska)

24 komentarze

  1. Pewnie jechal na front.

  2. Uciekał 😛

  3. To teraz będą mu grozić mniejsze kary bo nie zabiorą mu prawa jazdy a i tak będzie jeździł szybko. Za strasznej komuny można było zasądzić przepadek narzędzia przestępstwa ale teraz sprawcy są chronieni. Kara powinna mieć wysokość która spowodowała by że sprawca musiał by sprzedać samochód bo dla niego jest za szybki.

  4. to się zdziwił chłopok , myślał żę to niemiecka autostrada , ciekawe gdzie miał ten pociąg jak ma się auto

Z kraju