Alarmami bombowymi starali się przerwać matury. Policjanci byli sprytniejsi

Pomimo zgłoszeń o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego, wszystkie egzaminy maturalne odbyły się zgodnie z planem. Wszystko dlatego, że policjanci wcześniej przygotowali się na taką ewentualność.

W środę, tuż przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego, który odbywał się na terenie hotelu Focus przy al. Warszawskiej w Lublinie, wpłynęła informacja o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego. Na miejscu interweniowała policja. Zdarzenie jednak w żaden sposób nie zakłóciło egzaminu.

Nie był to jedyny tego typu przypadek w naszym regionie. Od poniedziałku, kiedy to rozpoczęły się matury, policjanci otrzymali kilkanaście podobnych sygnałów. Dotyczyły one różnych szkół. Jednak za każdym razem egzaminy rozpoczynały się, a także odbywały, w sposób zaplanowany.

Jak nam wyjaśniał kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, oczywoiście funkcjonariusze przeprowadzali odpowiednie czynności. Odbywały się one jednak w taki sposób, że w większości maturzyści nawet się nie zorientowali, że coś jest nie tak.

Wiele ze zgłoszeń to były alarmy ogólnopolskie. Jednak jak ustaliliśmy, wzorem lat ubiegłych policjanci spodziewali się, że tego typu sytuacje może wystąpić, dlatego też wcześniej się do niej przygotowali. Budynki, w których odbywały się matury były sprawdzone, funkcjonariusze patrolowali też okolicę zwracając uwagę na podejrzane osoby. Dlatego też od początku była praktycznie pewność, że alarmy są fałszywe.

(fot. nadesłane)

9 komentarzy

 1. Czyżby „służby” w końcu zmadrzały ? czy to tylko taki wyjątek ?

 2. Dwie ważne informacje:
  1. Policjanci są sprytniejsi od durnych 18-latków, którzy przez pół życia nie mogli się przygotować do kilku prostych egzaminów
  2. Wszystko poszło sprawnie, bo z góry założyli, że alarmy są fałszywe – maturzyści się o niczym nie zorientowali, bo pisali egzamin, gdy w pokoju obok szukali bomby.

  Na prawdę jest się czym chwalić. Brawo policja!

  • Naprawdę myślisz, że te alarmy to dzieło „durnych 18-latków” a w domyśle tegorocznych maturzystów ???

   • a Ty na prawdę myślisz, że ktoś postronny poczekał na przełożony termin matur, by akurat wtedy zrobić sobie głupi żart?

 3. Matura w hotelu? WTF?

 4. A nic nie jest napisane czy sprawca tych fałszywych alarmów już jest TA.

 5. TA.Tymczasowo Aresztowany.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021