Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Solidarności: Kierowców czeka komunikacyjny horror. Zamknięte ulice, zwężenia i objazdy

Pełną parą idą przygotowania do przebudowy skrzyżowania al. Solidarności i Sikorskiego w Lublinie. Do końca roku będą występowały w tym miejscu bardzo duże utrudnienia w ruchu.

Choć pierwsze prace związane z przebudową skrzyżowania al. Solidarności i Sikorskiego w Lublinie trwają od kilku tygodni, to jak do tej pory, kierowcy nie musieli narzekać, na związane z tym utrudnienia. Wycinka drzew nie kolidowała z ruchem ulicznym, podobnie jak trwające obecnie przygotowania do właściwych robót. Lecz już dzisiaj kierowcy natknęli się na zwężenie na al. Solidarności. Podobnie będzie również w kolejnych dniach. Jednak jeszcze w tym miesiącu prace ruszą na dobre a wtedy wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w tym miejscu.

Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Ducha oraz ulica Północna od Kosmowskiej do Ducha. Ulicą Ducha będą mogły poruszać się tylko autobusy komunikacji miejskiej oraz mieszkańcy znajdujących się tam posesji. Jednak ci ostatni, wjazd i wyjazd będą mieli udostępniony tylko od ulicy Willowej. Mieszkańcy osiedla Sławin, by dostać się do centrum, będą musieli korzystać z objazdów przez ulice Poligonową, Zelwerowicza a następnie przez Czechów lub też ulicą Zbożową i al. Warszawską. By usprawnić ruch, całkowicie wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Willowej z Poligonową.

Spore problemy wystąpią również na al. Solidarności. Z dotychczasowych czterech pasów, ulica zostanie zwężona do jednego. Jadąc od strony zamku, najpierw w rejonie wiaduktu Poniatowskiego nastąpi zwężenie do dwóch pasów jezdni a potem już przed skrzyżowaniem, do jednego. Dalej ruch zostanie skierowany na przeciwległą jezdnię. Z jednego pasa auta będą zarówno skręcać w al. Sikorskiego, jak też jechać na wprost, w kierunku Warszawy. Podobnie będzie w przeciwnym kierunku, gdzie kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

Autobusy linii które kursują przez ulicę Kosmowskiej otrzymają specjalnie stworzony przejazd, prosto w al. Solidarności. Ze względu na bezpieczeństwo pieszych, którzy nie będą mogli poruszać się po placu budowy, zlikwidowane zostanie przejście przez al. Solidarności w rejonie ulicy Puławskiej. Odpowiednie oznakowanie zostało już ustawione i gdy tylko zajdzie potrzeba, znaki zostaną odsłonięte.

(fot. lublin112)
2016-03-03 19:11:57

23 komentarze

 1. O kurcze to super że w końcu zrobią porządek z tym skrzyżowaniem bo to co teraz jest to jakaś masakra dla naszego miasta.
  Nie sapcie sapacze możecie jeździć inną drogą a potem będziecie tu sapać jaką to zaje…..drogę zrobili.(typowe polaki)
  A i może część ludzi z osiedla znajdzie pracę przy tej budowie 🙂

  Współczuję wylewaczom jadu ich trudnego życia wszędzie widzicie problemy wszystko wam nie pasuje…..

  • Skąd się przeprowadziłeś, skoro w/g twojej teorii zatrudnią kogoś z osiedla? Co najwyżej do zbierania flaszek i puszek na złom i to na samozatrudnienie może ktoś się znajdzie. Ciężki kawałek chleba. Za chlanie w pracy szybko zatrudnienie można stracić. Na miejsce ochlaptusa, kilku chętnych czeka, to i o surowiec do recyklingu będzie trudno.

 2. Zocha głupoty opowiadasz.W Urzędzie pracy od dawna jest ogłoszenie od „Skanska” na to własnie skrzyżowanie

  Uwierz mi że jak osobiście porozmawiasz z majstrami to ci pomogą.:) ale jak z ryja ciągnie imprezą to sory memory

  Koniec języka za przewodnika

Z kraju

Polityka i społeczeństwo