Al. Kraśnicka: Potrącenie pieszej na przejściu. Ranna kobieta trafiła do szpitala

W czwartek wieczorem na al. Kraśnickiej doszło do potrącenia pieszej na przejściu. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 21 na al. Kraśnickiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Głęboką. Mężczyzna kierujący volkswagenem, jadąc od strony ul. Nałęczowskiej w kierunku al. Racławickich, potrącił młodą kobietę znajdującą się na przejściu dla pieszych.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Piesza z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Jak nam przekazał kierowca pojazdu, piesza przebiegała przez przejście przy zielonym świetle na sygnalizatorze.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają dokładne okoliczności wypadku. Kierujący volkswagenem był trzeźwy. W rejonie zdarzenia występują utrudnienia w ruchu, jeden pas w kierunku centrum jest nieprzejezdny.

Wiadomość o wypadku otrzymaliśmy od naszego Czytelnika Piotra – Dziękujemy!

Należy również dodać, że pomimo obecności policjantów w rejonie wypadku, jeden z pieszych zignorował czerwone światło na sygnalizatorze i przeszedł na przejście. Był tak zajęty rozmową telefoniczną, że nie zwrócił uwagi na czerwone światło, a tym bardziej na patrol policji. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za swoje wykroczenie.

2015-05-21 22:14:23
(fot. lublin112.pl)

17 komentarzy

 1. golf i wszystko jasne

  • twoja stara i wszystko jasne. nie nie mam golfa, ale irytuja mnie takie dałny jak ty

   • Jesteś większym „dałnem” bo wrzucasz na jego mamę. Miło by ci było gdyby ktoś na twoją mamę wrzucał debilu?!

   • wujkoyebca tzw anklfaker

    Po trzech wyrazach i jednej partykule wnioskujesz, że koleś jest „dałnem” i irytuje Cię jego wypowiedź…? Gratulacje, sam pewnie należysz do Mensy…?. W każdym razie przyłączam się do opinii, że sporo kierowców golfów serii od I do V to osobna kategoria „kierowców”, którzy pierwszy raz dorwali się do auta mającego ponad 50 kW albo w ogóle do jakiegokolwiek auta i tylko dzięki rozwadze innych kierujących codziennie unikają poważnych zdarzeń drogowych. Przebiegająca piesza też się niewątpliwie przyczyniła gdyż trochę jej takiej rozwagi zabrakło, przepisy stanowią, że się wbiega na przejście, obojętnie jakie.

    • tak wlasnie te 3 wyrazy mi wystarcza. tak samo jak wszyscy idioci piszący: kolejny burak w bmw, kolejny burak w audi, kolejny burak w tarpanie. ciekawy jestem czym CI wszyscy tak piszący sie poruszaja, podejrzewam ze w 90% to mpk lub super mazda 6 od taty ktora w 80% jest jezdzaca rdza

  • Tępić BURAKÓW w VW !!!

   • Ciupciasek cichodajek niepokalanych

    Nie ważny typ,marka autka i osoba kierującego – największego zagrożenia dopatruję się w wiadomości, że poszkodowana kobitka trafiła pod opiekę naszych (jeszcze nie wyeksportowanych za granicę) szpitalnych lekarzy.
    Oby bidula nie musiała ratować, życia skacząc z np. 5 piętra, jak to już bywało w tym szpitalu.
    Natomiast widok pieszego wkraczającego na przejście z telefonem, czy słuchawkami na uszach i w tradycyjnym kapturze nie tylko nie szokuje, ale nawet nie dziwi.
    Zaskoczony jestem tym, że został ukarany.

  • No i znowu WieśVagen,
   niech buraki wracają na furmanki,
   do aut jeszcze nie dorośli.

 2. Jadę ul. Roztocze, czlowiek idzie chodnikiem, nagle skręca na przejscie. Wchodzi od razu. Zdążyłem zahamowac, uffff.

  • Nie trzeba było hamować. Takie zachowanie pieszego to wtargnięcie na jezdnię. Od poniedziałku policja chwali sie ile to już prawek zabrała piratom drogowym ale nie pochwalą się jak sa bezlitośni i ile mandatów wlepiła pieszym bez obowiązkowej kamizelki.

   • i niech zabierają prawka, jak nie stosują się do przepisów, a określenie że pieszy „wtargnął” to tłumaczenie zwykłe…
    „Art. 26.
    1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.”
    „4. KIERUJĄCY pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany ZMNIEJSZYĆ PRĘDKOŚĆ tak, ABY NIE NARAZIĆ NA NIEBEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub NA NIE WCHODZĄCYCH lub wjeżdżających”.

    • Również można zadać pytanie takie:: DZIAŁ II Ruch drogowy
     Rozdział 2 Ruch pieszych
     Poczytaj sobie ” KONKRETNY”

    • Jak ktoś Ci sie wpiep…. przed samochód bez uprzedniego rozglądania sie na boki, to poczytamy na „112” czy jesteś taki konkretny…

 3. jak ślepak nie umie jeździć to niech doły kopie A NIE SIĘ PCHA ZA KIEROWNICĘ

 4. „obowiązkowej kamizelki.”??? Nie żebym się czepiał, ale kamizelki nie są obowiązkowe…

 5. No to musiała być niezła sprinterka że jej nie zauważył. Ale rozumiem że ciemno, mało co widać. Na tym samym przejściu niedawno gość mi wjechał na stopy prawie jak wchodziłam na zielonym (a on miał strzałkę więc chyba uważał, że ma prawo jechać pierwszy…). Zawsze trzeba się rozejrzeć, nie ma co ufać, że kierowca się zatrzyma.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.