Adwokat po pijanemu uderzył w inne auto i uciekł. Dzisiaj usłyszał wyrok

Osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu i rok zakazu wsiadania za kierownicę. Taki wyrok zapadł wobec mecenasa, który po pijanemu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

We wtorek przed Sądem Rejonowym w Puławach zapadł wyrok w sprawie Jacka Augusta G. z Gołębia pod Puławami. Mężczyzna został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sprawa dotyczy wydarzeń z 6 lutego 2014 roku. Wtedy to na drodze wojewódzkiej nr 801 doszło do kolizji. Kierujący oplem mężczyzna zjechał na przeciwległy pas jezdni a następnie zaczepił o jadące z naprzeciwka auto. Nie zatrzymując się, uciekł z miejsca zdarzenia.

O wszystkim powiadomiona została policja. Ponieważ świadek zapamiętał numery rejestracyjne opla, policjanci po ustaleniu miejsca zamieszkania jego właściciela, od razu udali się pod wskazany adres. Tam odnaleźli poszukiwany pojazd, na którym widoczne były ślady uszkodzeń. W mieszkaniu zaś zastali kierowcę. Okazał się nim właśnie Jacek August G., prowadzący kancelarię w Dęblinie znany mecenas.

Podczas zatrzymania mężczyzna pił jeszcze piwo. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrano również od niego krew do badań, co jak się później okazało, było dobrym posunięciem. Mianowicie gdy mężczyzna wytrzeźwiał został wezwany na przesłuchanie. W jego trakcie zaczął kwestionować wyniki badania alkomatem. Później przyznał się do kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Kilka dni później usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Choć za jazdę po pijanemu groziło mu do 2 lat więzienia, mecenas w złożonym do sądu wniosku, prosił o warunkowe umorzenie postępowania. Proponował dla siebie wpłatę na cele dobroczynne oraz wstrzymanie się na 12 miesięcy od kierowania pojazdami. Sędzia odrzucił wniosek i wydał wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Warunkowo zawiesił jednak jego wykonanie na okres próby. Dodatkowo mecenas przez rok ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Wobec mężczyzny toczy się także postępowanie dyscyplinarne, które w tego typu przypadkach najczęściej kończy się wydaleniem z zawodu.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-03-29 19:52:31

.

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Rok zakazu za 2,1 promila?
  Jakaś kpina.

 2. Brawo. To dobra wiadomość…

 3. Sto dwunasty niedorzecznik prasowy

  Ma szczęście, że nie widział kota*, tak jak jego koleś z „Palestry”, który chciał nam rozwalić jedyny Teatr jaki posiadamy w Mieście Inspiracji.

  * koty są widywane przez moczymordów z tzw. Palestry. Pospolici alkoholicy widują białe myszki

 4. takiemu cymbałowi powinni zabrać dożywotnio prawko , po roku dalej będzie jeżdził aż kogoś zabije i dalej będzie chodził na wolności bo nasze prawo nadaje się wiecie do czego , jeśli chodzi o jego wykonywany zawód powinien zostać wydalony z miejsca , trol do zamiatania ulic się weż baranie

  • Cichobiorek cichodajek

   Darku! Nie przeginaj – widziałeś kogoś z Palestry zamiatającego ulice?
   Kruk krukowi oka nie wykole.

 5. Ale okrutna kara. Szczególnie, że za samą jazdę na bani groziło mu 2 lata.

 6. wkur****iacie ludzi takimi wiadomościami, może lepiej ich nie podawać i będzie nam się żyło trochę lepiej…

 7. A właśnie…. Wiadomo jak zakończyła się sprawa adwokata , który wjechał po pijaku w teatr, wydalili go z zawodu ?

  • Swawolny Chichot Losu

   A gdzieżby tak go wydalili, dalej trzepie kasę broniąc równych sobie

 8. prawo i sprawiedliwośc w pełnej odsłonie normalnie zal

 9. śmiech na sali….. tutaj wszyscy sędziowie ,adwokaci,prokuratorzy poklepują się wzajemnie po plecach…. coś musieli mu zasądzić aby zamknąć gęby opinii publicznej hahahahahah żal żal żal……. koleś powinien już prawka nigdy nie zobaczyć !

 10. Smiech i kpina z prawa karnego w8elka ujma dla sadu w pulawack .ktory ciagle popelnia bledy do likwidacji sr pulawy

 11. Trochę tanio, a tekst „które w tego typu przypadkach najczęściej kończy się wydaleniem z zawodu” to na jakich przypadkach oparty? Bo powinien chyba brzmieć: KTÓRE W TEGO TYPU PRZYPADKACH KOŃCZY SIĘ WSPÓLNĄ IMPREZĄ, A JEDYNE KONSEKWENCJE TO KAC.

 12. Przecientny kowalzki dostal by wiecej przynajmniej zakazu na prowadzenie pojazdu ale.kumple niebeda sie mocno karac (prokurator mecenas i sedzia pewnie tez) brawo znajomosci i zero kar.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online