Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Lublin pamiętał o weteranach i poległych za Ojczyznę (zdjęcia)

W piątek na Placu Litewskim w Lublinie odbyły się lubelskie obchody 84. rocznicy agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Lubelskie uroczystości 84. rocznicy agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczęły się o godzinie 9.00 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie od spotkanie wojewody lubelskiego Lecha Sprawki i członków Komitetu Organizacyjnego z weteranami walk o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej

Następnie przed gmachem głównym Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą Jerzego Albina de Tramecourta. O godzinie 10.00 uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy św., w kościele pw. św. Piotra i Pawła przy ul. Krakowskie Przedmieście, za poległych podczas wojny obronnej w 1939 r.

Główne uroczystości zaś odbyły się na Placu Litewskim. Tam o godzinie 11.00 rozpoczął się uroczysty apel przy Pomniku Nieznanego Żołnierza. Uruchomiono syreny alarmowe, następnie odegrano hymn państwowy, po którym odbyły się wystąpienia okolicznościowe, w tym wojewody lubelskiego Lecha Sprawki. Na koniec, po apelu pamięci, oddano salwę honorową, zapalono znicze i złożono wieńce.

W uroczystościach udział wzięli posłowie i posłanki, przedstawiciele władz lokalnych, wojska, a także służb.

Jeden komentarz

  1. Słabo to wygląda, lewica, prawica, zdrajcy, dalej razem i do przodu.

Dodaj komentarz