Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

71-latek stracił niemal pół miliona złotych. Wszystko zaczęło się od portalu randkowego

Prawie pół miliona złotych stracił mieszkaniec Lublina, który od około 2 lat utrzymywał kontakt z rzekomą obywatelką Ghany. 71-latek uwierzył, że kobieta została zatrzymana na granicy z 15 kg złota. Aby ją ratować, mężczyzna przelał oszczędności na wskazane przez nią konto.

Do jednego z lubelskich komisariatów zgłosił się 71-letni mieszkaniec Lublina i przekazał policjantom, że prawdopodobnie jest ofiarą oszustwa. Senior relacjonował swoją internetową znajomość, która zakończyła się utratą sporej sumy pieniędzy.

– Z jego relacji wynikało, że od około 2 lat utrzymywał kontakt poprzez Internet z rzekomą obywatelką Ghany, której regularnie przesyłał pieniądze. Kobieta chciała przylecieć do Polski wraz z 15 kg złota, które miała mu podarować, dlatego 71-latek opłacił jej również bilety lotnicze – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W dniu lotu, rzekomo 28-letnia obywatelka Ghany zadzwoniła, że jest zatrzymana na granicy. Według służb kraju, przez który leciała, nie miała zezwolenia na przewożenie takiej ilości złota. Napisała więc do 71-latka ponowną informację z prośbą o pieniądze.

– W związku z powyższym zwróciła się z prośbą o przelanie jej 65 000 dolarów. Dzięki nim miała zostać zwolniona z aresztu oraz opłacić pozwolenie na przewóz złota. Jej podróż była zaplanowana przez dwa kraje. Kiedy na kolejnym lotnisku doszło do takiej samej sytuacji i znowu 28-latka poprosiła o kolejne pieniądze, mężczyzna zorientował się, że mógł zostać oszukany i zgłosił sprawę na policję – dodaje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska.

W wyniku oszustwa mieszkaniec Lublina stracił blisko 500 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

44 komentarze

  1. Ona oczywiście dobrze pisała po polsku?
    Czy on poliglota? 😉

Dodaj komentarz

Z kraju