Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

6 medali lubelskich zawodników na VII Mistrzostwach Polski Juniorów w Speed-Ball (zdjęcia)

W dniach 28-29 maja w Dobczycach w woj. małopolskim odbyły się VII Mistrzostwa Polski Juniorów w Speed-Ball. W imprezie udział brało 6 najlepszych klubów speed-balowych w Polsce.

Klub Speed-Ball Lublin pod wodzą trenera Mariusz Rzedzickiego kolejny raz wraca do Lublina z medalami. 6 wywalczonych krążków, 2 złote i 4 brązowe to dorobek lubelskich zawodników.

Dwa tytuły mistrzowskie stały się „łupem” Mai Szewczyk, która nie pozostawiła złudzeń rywalkom wygrywając obie konkurencje tj. super solo i grę singlową w kategorii do lat 14. Dodatkowo zdobyła jeszcze brąz w kategorii do lat 18 w konkurencji super solo.

Na najniższym stopniu podium obok Mai w kategorii do lat 14 stanęła Aleksandra Rzedzicka w grze singlowej. Kolejne dwa brązowe medale wywalczył Szymon Gołofit w obu konkurencjach w kategorii do lat 18.

Na ogromne słowa uznania zasługują jeszcze Justyna Liwska i Jonathan Kudrel, którzy tym razem musieli uznać wyższość rywali.