50.000 złotych może trafić do potrzebujących z naszego regionu

Jeszcze tylko przez 2 dni można głosować na najładniej oświetlone miasta w Polsce w finale plebiscytu „Świeć się z Energą”. Tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i energooszczędny sprzęt o łącznej wartości 50 tys. złotych może trafić do miasta z naszego województwa!

Do finału 7. edycji akcji „Świeć się z Energą” zakwalifikował się Lublin, który dzielnie reprezentuje w nim województwo lubelskie. Które miasto okaże się najpiękniej rozświetlone i udekorowane tej zimy? Czy pokonamy Inowrocław, Częstochowę i ubiegłorocznego zwycięzcę – Połczyn-Zdrój?

Wszystko w naszych rękach, a właściwie głosach. Oddawać je możemy jeszcze do poniedziałku, 25 stycznia. Więcej informacji na SwiecSie.pl

Lublin o udział w finale walczył z 5 miastami z województwa lubelskiego. Zwyciężył w pięknym stylu, zdobywając blisko 90% wszystkich głosów oddanych w naszym regionie. Wśród pokonanych znalazły się również Puławy i Zamość. To jednak nie koniec zmagań. Miasto od ostatecznej wygranej dzieli ostatnia prosta. W tej chwili zajmujemy 14. miejsce.

– Wkroczyliśmy w decydującą fazę naszej zimowej zabawy. W ogólnopolskim Plebiscycie, o miano najpiękniej rozświetlonego miasta w Polsce walczą reprezentanci wszystkich województw. I choć Lublin, podobnie jak każda z 16 finałowych miejscowości może już czuć się wygrany, bo wywalczył sobie awans do II etapu i charytatywną nagrodę wartą 10.000 zł, to ważne aby skorzystał z szansy, jaka przed nim stoi. W wielkim finale pula na nagrody wzrasta do łącznej wartości 50 tys. złotych. Aby wesprzeć swojego faworyta i pomóc mu w zdobyciu energooszczędnego sprzętu AGD dla potrzebujących, warto głosować codziennie, aż do 25 stycznia – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator akcji „Świeć się z Energą”.

Pomóżmy Lublinowi w walce o każdy głos

O tym, kto znajduje się na szczycie podium, decydują oddane na konkretnego finalistę głosy. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się każdego dnia, dlatego mieszkańcy i sympatycy motywują się wzajemnie i głosują każdego dnia – wysyłając SMS-y o treści MT.7 na numer 72355 (koszt 2,46 zł). Szczegóły i aktualny ranking znajduje się na stronie SwiecSie.pl. Do głosowania warto zachęcać także znajomych w mediach społecznościowych, udostępniając np. aplikację na facebook.com/SwiecSie, ułatwiającą przeglądanie zdjęć wszystkich kandydatów.

Nagroda główna czeka

Łączna pula wszystkich nagród w etapie regionalnym i ogólnopolskim w tegorocznej edycji „Świeć się z Energą” to aż 200 tys. złotych. Kwota ta zostanie przekazana w formie energooszczędnego sprzętu AGD na cele charytatywne. Nowoczesne urządzenia trafią do najbardziej potrzebujących placówek społecznych, wskazanych przez przedstawicieli miast. Taki sprzęt to wymierna pomoc np. dla domów dziecka, hospicjów, ośrodków pomocy społecznej, czy przedszkoli, do których nowoczesne urządzenia trafiały w ubiegłych latach.

Finał konkursu fotograficznego i konkursu galerii

Lubelskie ma również swoich reprezentantów w konkursie fotograficznym i w rywalizacji najpiękniej udekorowanych galerii handlowych. Na stronie SwiecSie.pl można obejrzeć, wybrane przez jury pod przewodnictwem znanej fotografki Lidii Popiel, najładniejsze rozświetlone zdjęcia i zagłosować. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody: warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel, aparaty fotograficzne Olympus OM-D E-M10 i bony na zakupy w sklepie internetowym sklep.energa.pl. Z kolei lubelskie tarasy Zamkowe, które zakwalifikowały się do finału z naszego województwa, walczą o wizytę edukacyjnej atrakcji Grupy Energa – mobilnego centrum Planety Energii. To niepowtarzalna atrakcja dla dzieci, które pod okiem energetycznych ekspertów będą mogły dowiedzieć się, jak powstaje prąd i poznać fascynujący świat energii wokół nas.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji „Świeć Się” jest Grupa Energa, jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce.

2016-01-23 10:51:57
(fot. Nadesłane)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Nic nie było piękniej oświetlone od choinki pod lubelskim Ratuszem .

 2. Dokładnie u mnie przed blokiem stoi choinka lepiej oświetlona heh

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika