Zamość: Powoływała się na kontakty w ministerstwie, wyłudziła 800 tys. złotych. Nad wszystkim czuwała wróżka

Policjanci z Zamościa zatrzymali 41-letnią kobietę, która wyłudziła od swojej znajomej 800 tys. złotych. Oszustka powoływała się na kontakty w ministerstwie a nad wszystkimi przedsięwzięciami miała czuwać wróżka.

Zamojscy policjanci pracowali nad sprawą od ubiegłego roku, kiedy na komendę zgłosiła się 56-letnia mieszkanka Zamościa informując, że zostały od niej wyłudzone pieniądze. Była to znaczna kwota, bo kobieta przekazała policjantom, że utraciła nie mniej niż 800 tys. złotych.

– Mundurowi ustalili, że 41-letnia znajoma 56-latki, powołując się na wpływy w jednym z ministerstw jak również w innej instytucji państwowej, obiecała pomoc w załatwieniu kilkumilionowej dotacji na oddłużenie i prowadzenie apteki oraz pomoc w załatwieniu intratnego kontraktu na dostawę leków. Nad wszystkim wedle zapewnień 41-latki czuwać miała również wróżka – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

56-latka od 2013 roku przekazała znajomej nie mniej niż 800 tys. złotych.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie 41-letniej zamościance zarzutów wyłudzenia mienia znacznej wartości. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Wczoraj w prokuraturze usłyszała zarzuty.

– Na poczet grożących za popełniony czyn kar i grzywien policjanci dokonali zabezpieczenia należącej do 41-latki nieruchomości o wartości wyłudzonego mienia – dodaje podinsp. Joanna Kopeć.

Policjanci pracują nadal nad sprawą i niewykluczone, że 41-latka usłyszy kolejne zarzuty dotyczące wyłudzeń. Kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2016-01-23 10:31:04
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Rechotnik popularny

  Jedna od drugiej wyłudziła – to akurat rozumiem
  Ale skąd ta pierwsza na owe wyłudzenie tyle kasy to już nie bardzo – bogatego męża ukatrupiła i z ubezpieczenia, czy co?

 2. Na tej transakcji to wyga , ale tylko papuga i skarbówka .

 3. .. nad wszystkimi przedsięwzięciami miała czuwać wróżka… he, he, to uspokoiło czujność drugiej, która chciała się wywinąć z zaległości, ale tępota umysłowa, biznesmenka z jedną nogą w Śrdniowieczu

 4. Dobry przykład, do czego prowadzi zachłanność. Jakoś żadnej ze stron mi nie szkoda. Najlepszy tekst, to nie mniej niż … To już same bohaterki doliczyć się nie mogą ile tej kasy było? Ciekawe czy US zainteresował się już tematem.

 5. Ta kobieta to typowy wyborca PiSu -ciemna i wierzy że ktoś coś jej załatwi lub da.

  • oskubana przez koleżankę z PO (sprawa z zeszłego roku więc kto był u władzy i miał wpływy?) . Ciekawe czy przepustkę dostała na manifestację. Swetru parę franków płaci za udział to na spłatę by dorobiła.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!