44-latek będzie odpowiadał za podpalenia samochodów w Lublinie (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 44-latka, który odpowiadał będzie za podpalenia samochodów. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę 200 tys. zł.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie policjanci z Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który będzie odpowiadał za podpalenia samochodów na kilku parkingach w Lublinie. Do pożarów doszło w maju. Poszkodowani, którym ogień strawił częściowo lub całkowicie pojazdy, oszacowali straty na kwotę 200 tys. złotych.

Przypomnijmy, w ciągu niespełna godziny, w nocy z czwartku na piątek (16/17 maja), na Czechowie doszło do trzech pożarów zaparkowanych pojazdów, a uszkodzeniu uległo łącznie pięć aut.

 

 

– Podpalacz został zatrzymany na ulicy Kunickiego w Lublinie. To 44-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W ubiegłym roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odsiadywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Jak wynika z ustaleń policjantów w efekcie podłożone przez 44-latka ognia spłonęło 9 samochodów. Do pierwszych podpaleń doszło 3 maja, kolejne auta spłonęły 16 maja. Do zdarzeń doszło przy ul. Jaczewskiego, Hirszfelda, Gorczańskiej, Zakopiańskiej i przy ul. Harnasie. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 200 tys. zł. Dzisiaj 44-latek doprowadzony zostanie do prokuratury. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Eryk B. za popełnione przestępstwa opowiadał będzie w warunkach tzw. recydywy – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Na Czechowie grasował podpalacz? Nocny pożar trzech aut (zdjęcia) AKTUALIZACJA

(fot. Policja Lublin, nadesłane Czytelnik)

17 komentarzy

 1. Za nieprawidłowe parkowanie to można co najwyżej szybę wybić, albo koło przedziurawić, ale żeby od razu samochód palić. No bez przesady.

  • Prawnik Frania

   Taki sam akt wandalizmu jak podpalenie, zniszczenie mienia, ten sam paragraf, tyle że straty mniejsze.

   • To ten patol z tatarów, wróg motoryzacji Mariusz?

   • Zgadza się. To taki sam akt wandalizmu jak niszczenie trawnika, tyle że straty mniejsze.
    Jest jeszcze taka różnica, że gdy płonie samochód lub ktoś wybija w nim szybę to ludzie dzwonią po służby, a one przyjeżdżają i podejmują interwencję.
    Gdy niszczony jest trawnik, to przeważnie nikt nie reaguje, do straży miejskiej nie da się dodzwonić, a gdy już przyjadą po kilku godzinach to sprawca zniszczenia mienia jest nie do ustalenia i pozostaje bezkarny.

    • W takim razie zniszczenie twojego trójkołowca na plastikowych kółkach jest równe zniszczeniu trawnika, tyle że wartość trawnika pewnie większa niz trójkołowiec.

  • Jutro smutno będzie bez Frania na 112.pl. Wyjedzie busem po słoiki a przy okazji zagłosuje na swoich.

 2. Kochanego szwagra…, czerwone TT dla fryzjerów.. ? ?

  • Wulgaryzmy też tam się znalazły, nic nie zostało ocenzurowane 🙂 Brawo Lublin112!

   • A co my mamy do czyjegoś FB?

    • Nic, dla tego brawo, bo mogliście dać screena i zamazać ten brzydki wyraz przynajmniej cześciowo, ale tego nie zrobiliście, pokazaliście oryginał w 100%. Lub mogliście też w ogóle tego nie umieszczać, chociaż pewnie by tak było gdyby więcej słów na k i ch tam się znalazło 😉

 3. Ciekawe co tym razem kolejnemu cepowi z LSMów nie pasowało, że dopuścił się takich czynów. Na Czechowie to już taki standard, że atakuje się kierowców i ich samochody.

 4. I teraz powinien trafic do wiezienia ale nie na suche i cieple łóżko a do pracy, niech codziennie wstaje rano i idzie np deski szlifowac i tak dopóki nie odda całej kwoty na jaką wyceniane sa szkody. Ale to tylko marzenia. Będzie sobie siedzial, komornik mu nic nie zrobi bo nic na siebie nie ma a mało tego poszkodowani w jakimś tam malym stopniu będą go jeszcze utrzymywac.

 5. „Rumsztyk” skąd wiesz że z LSMmów? Nie mierz wszystkich jedną miarą

  • Sorry, miało być z Czechowa, LSM to mafia ludzi w podeszłym wieku ich się nie czepiam 🙂 A jednak okazuje się, że to patol z Kunickiego, a szkoda bo tych z Czechowa też mogli by wyłapać.

 6. Powinni go publicznie nawlec na pal !!! Achhh, jak ja czasami tęsknię za spriedliwością średniowiecza.

 7. brawo policja, tak powinna działać

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej