Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

41 milionów na sprzęt medyczny dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli podpisało umowę na dofinansowanie dedykowanego projektu o nazwie „Prospektywna pełnoprofilowa onkologia dla Lubelszczyzny – doposażenie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie”.

Wartość tego projektu wynosi niemal 41 milionów złotych, z czego 38 milionów stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej, natomiast pozostała część jest finansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

– Od początku działalności zadaniem naszego szpitala jest zapewnienie pacjentom leczenia i diagnostyki na najwyższym poziomie. Realizacja tego projektu ma dla nas ogromne znaczenie, bowiem umożliwi wyposażenie wszystkich pracowni i oddziałów w najnowocześniejszy, zaawansowany sprzęt do diagnozowania i leczenia chorób onkologicznych. Właśnie została podpisana decyzja o uruchomieniu przetargu na zakup pierwszych urządzeń, m.in. nowoczesnych aparatów RTG i USG oraz aparatu mammograficznego. – podkreśla dr Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

Dzięki realizacji projektu Pracownia Rentgenodiagnostyki Ogólnej zostanie wyposażona w nowoczesne aparaty RTG, Pracownia Tomografii Komputerowej – w tomograf 64-rzędowy, trzy stacje diagnostyczne oraz strzykawkę automatyczną, natomiast Pracownia Rezonansu Magnetycznego m.in. w zaawansowany rezonans 3 T. Do dyspozycji pacjentów zostaną oddane również nowoczesne mammografy cyfrowe oraz aparaty USG. W Izbie Przyjęć Szpitala pojawi się m.in. nowy defibrylator oraz Holter EKG.

Nowoczesny sprzęt będzie zakupiony również do Pracowni Histopatologii, Pracowni Endoskopii, Medycznego Laboratorium Diagnostycznego oraz wszystkich zakładów i oddziałów COZL, w tym rozbudowywanej części szpitala.

2018-09-22 09:44:16
(fot. COZL)

11 komentarzy

 1. Wspaniale. Teraz będzie stał bezużytecznie albo obsługiwał jednego pacjenta dziennie .
  Może mi ktoś wytłumaczyć jaki jest koszt przyjęcia jednego pacjenta przez specjalistę?

 2. A ja czekam na „uczłowieczenie” oddziału chemioterapii jednodniowej. Kto tam był chociaż raz, ten wie o czym mówię

 3. Widać że wybory za pasem.

 4. ty B (synonim barana) jakbyś złapał nowotwór inaczej byś śpiewał i takich bzdur nie wypisywał

  • Niestety ale 'B’ ma rację, byłem w tym dobytku chamstwa i znieczulicy. Obyś nigdy tam nie musiał trafić bo szybko się dowiesz ja to wygląda .

 5. Co po tym sprzęcie jak nie ma lekarzy jest jeden specjalista na caly oddział , mam termin w kolejce do nego dopiero na marzec

 6. pewnie będzie tam stało jako eksponat – „Nie dotykać” bo to będzie do prywatyzacji…w większości szpitali zamiast zdiagnozować sprzętem, który mają – biorą na stół operacyjny aby zobaczyć co dolega. W sumie dobre i to zamiast niczego. W onkologii dofinansowanie tylko do jednego zabiegu operacyjnego a potem rób co chcesz

 7. Ale „onkologia” w Lublinie, to nie tylko COZL. Szkoda, że inne ośrodki nie są traktowane na równi. Szkoda, że ktoś nie potrafi się przyznać, że projekt „rozbudowy” tego szpitala to pomyłka. Szkoda, że zamiast ograniczyć inwestycję brnie się w nią dalej, wydaje się miliony na sprzęt… Niczego nie zmienia to w dostępności pacjentów do lekarzy specjalistów i w traktowaniu chorych jak ludzi.

 8. Mimo rewelacyjnych wiadomości, to jednak wiadomości smutne; coraz większa szansa, że coś u człowieka wynajdą 🙁

Z kraju

Polityka i społeczeństwo