34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 9 na terenie woj. lubelskiego

W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia przekazało w komunikacie informację o nowych 34 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Na terenie województwa lubelskiego ujawniono 9 nowych zakażeń SARS-CoV-2.

– Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego – poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym;
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat chełmskiego w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym;
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu kraśnickiego w stanie średnim, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu biłgorajskiego, źródło zakażenia jest ustalane,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu świdnickiego w stanie średnim, źródło zakażenia jest ustalane,
– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, źródło zakażenia jest ustalane,
– mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, źródło zakażenia jest ustalane.

– Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19 – wyjaśnia w komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Na dzień 26 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 69 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 2 osoby zmarłe. Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5371 osób poddano kwarantannie, a 5469 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

61 komentarzy

 1. Kiedy zaczniecie pisać informację o zawodzie zarażonego?!

  • Kak ksiądz i policjant lub ratownik to piszą. a reszta zawodów, z którymi mają ludzie styczność?

  • A ja apeluje nie piszcie takich informacji. Nawet jeśli je macie.

 2. Apel do władz Świdnika. W wielu miastach straz miejska przez megafony apeluje do mieszkańcow aby siedzieć w domach. Co straznicy i pan burmistrz zrobili w tym względzie dla Świdnika???

  • A no poszli krok do przodu i kazali siedzieć w domach wszystkim, nawet strażnikom. 😛

 3. Swidniczanka-anka

  Ludzie uspokujcie sie! Nie dajcie sie przestraszyc. Koronawirus jest to najzwyczajniejszy w swiecie wirus grypy, ktora przechodzi kazdy przynajmniej raz w zyciu. Najczesciej atakuje miedzy styczniem a marcem. To sie wlasnie teraz dzieje. Tak samo byla grypa smiertelna w poprzednich latach jak jest teraz, tylko nikt nie naglasnial kazdego przypadku smiertelnego, ani zakazonego. Nie mowilo sie tyle o higienie. A szkoda…
  Moze wlasnie dzieki tej koronowirusowej aferze nauczymy sie ostroznosci na przyszlosc przy chocby najlzejszym przeziebieniu i zaczniemy ponosic odpowiedzialnosc za cale spoleczenstwo. Moze przestaniemy byc egoistami uskarzajacymi sie na swoje dolegliwosci, bojacymi sie o swoje zdrowie, a zaczniemy myslec, czy nie narazamy innych.
  Grypa nie jest trudna w leczeniu. Wystarczy tylko przestrzegac zasad. Nie szukac lekow, szczepionek. Wystarczy odpowiednia herbatka napotna, sok z malin, wygrzac sie w lozku i nic wiecej.
  Nie bojcie sie nowego nazewnictwa (dzis-koronawirus) tego, co znacie (wczesniej-grypa)! Nie dajcie sie zaszczepic, gdy wprowadza obowiazek szczepien na koronawirusa!
  Badzcie rozsadni!
  Tego i zdrowia sobie i Wam zycze 🙂

 4. To rozumiem p. Aniu, że chciałbyś spotkać odmianę grypy H7N9 lub H9N2?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie