Kolejny ksiądz z woj. lubelskiego zakażony koronawirusem. Kapłan jest w poważnym stanie

W czwartek rano ks. Michał Maciołek rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej poinformował, że ksiądz z parafii w Łabuniach zakażony jest koronawirusem. Kapłan trafił do szpitala w miniony wtorek.

Na stronie diecezji zamojsko-lubaczowskiej pojawił się komunikat dotyczący drugiego księdza zakażonego koronawirusem. Tym razem chodzi o kapłana z parafii w Łabuniach pod Zamościem.

– W godzinach wieczornych 25 marca otrzymaliśmy informację, że zarażeniu wirusem uległ drugi ksiądz naszej diecezji. Jest to 42-letni wikariusz parafii Łabunie k. Zamościa. Do szpitala trafił 24 marca. Jego stan jest dość poważny – poinformował ks. Michał Maciołek rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Proboszcz tej parafii oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie. Pierwszym z księży z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej, który został zakażony koronawirusem był ksiądz Henryk Borzęcki, proboszcz parafii w Białopolu. Kapłan zmarł 24 marca.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

64 komentarze

 1. Bo musiał te swoje średniowieczne obrzędy odprawiac pewnie w czasie epidemii.
  Ludzie opanujcie sie z tymi zabobonami na czas epidemii.
  To nie sredniowiecze.

  • Masz swój podgląd to nie znaczy, że masz prawo wciskać go innym.

   • Jest dokładnie odwrotnie.

   • lazil pewnie chory z tym do chorych żeby ich dobić

   • @boratpolska
    Mam prawo, bo te twoje poglady średniowieczne zarażają wirusem innych.
    Odprawiaj sobie te magiczne rytualy w srodku lasu jak juz bardzo musisz.

    • Szczery czlowiek

     Obrzędy Kosciola Katolickiego nie są magicznymi rytualami tylko świętymi obrzędami Kościoła ustanowione przez Boga poprzez Jezusa Chrystusa aby uświęcaly ludzi i doprowadziły do zbawienia ludzi wierzących.

     • Ale się ubawiłem…. To są magiczne rytuały bo każda religia się na tym opiera… Na wierze w świat nadprzyrodzony czyli magiczny – nieistniejący w rzeczywistości. To że zamiast rożczki machasz różańcem czy krzyżem a zamiast abra kadabra mamroczesz zdrowaśki… niczego nie zmienia.

      • Brawo masz rację ci którzy plują na kościół proponuję przejście na islam😉😉

       • Człowieka na kwarantannie który wyjdzie z domu i może nie być narażony, jesteście w stanie zlinczować, ale jak ksiądz ma wirusa i zaraza innych to ok, bo to ksiądz…. XXI wiek w Polsce…

   • No właśnie!!!! Tylko czego to ma dotyczyć jednej strony??? Wyprowadzić lekcje religii do sal katechetycznych, koniec finansowania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

    • Szczery czlowiek

     Skrajne lewactwo i LGBT które trzęsie sam Szatan już tak ciebie przeciągnelo i piorą mózg. Nawroc sie w porę bo gdy moze niebawem sam Zbawiciel Jezus Chrystus stapi na Ziemię to ciekawe jak spojrzysz mu w oczy i ciekawe co on zrobi z tobą

  • Ale desant lewactwa. Co im winien ten ksiądz?

   • Wątpie, abys rozroznial prawicę od lewicy. Ja mam poglady prawicowe, czyli wolnorynkowe.

    • Jeżeli jesteś tak oświeconym liberałem, to powinieneś wiedzieć, że jeden z ojców liberalizmu, Beniamin Constant, powiedział: „lepiej żeby umarła połowa ludności Paryża, niż miałoby się wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciwko ospie”.

    • Szczery czlowiek

     Ty nawet nie wiesz co to jest prawica. Teraz umywaj ręce Pilacie. Na czole masz znamie Lucyfera.

   • Nic nie winien, poprostu kościół powinien swoją działalność trochę ograniczyć , sam i to wcześniej ,a nie dopiero jak władza świecka nieśmiało zmusiła.
    Niestety żadne Abra kadabra tu nie pomogą, trzeba to zrozumieć, a nie udawać, że ma się jakąś istotną misje i narażać siebie i innych. Kościół w ostatnich dniach pokazał jaki jest nieodpowiedzialny i czym tak naprawdę się kieruje. Doprowadził, w wielu miejscach, do szerzenia się wirusa.
    To zresztą chyba widać, kto ma oczy to widzi, a ślepemu i tak nie wytłumaczy…
    Pozdrawiam i zostańmy w domu.

    • Szczery czlowiek

     Módl sie do Boga za tego chorego księdza, nie chciałbyś sie znaleźć na jego miejscu i przestań bluźnic bo i jeszcze ty zlapiesz wirus za swój splugawiony język.

   • Panie Szczery, myślę że jak Mark już spojrzy w te oczy jezusowe to zostanie zjedzony, bez podgrzewania, ciach i już….

   • Lewactwo to choroba umysłowa i w komentarzach lewackiego bydła to widać najlepiej

 2. Ze 2 tygodnie temu jakiś batman z wrocka publicznie stwierdził,że koronawirus to kara za homoseksualizm.
  A za co karą dla klechów jest koronawirus???

  • może za to samo

  • Może homoseksualizm pomylił z pedofilią
   Wyraźnie władze mówią aby unikać dzieci 😉

  • No właśnie homoseksualizm.

   • To miał być taki żarcik do sytuacji pedofilii w kościele i kary Boskiej za naganne zachowania 😉

  • Ludzie poczytajcie się wzajemnie… Zamiast okazać współczucie, bez względu na przekonania, jak zwykły człowiek, to pod każdym z opisów choroby kłótnie, osądzanie. Co z Wami!? Przecież nikt specjalnie nie chce się zarazić i zarażać innych, to dotyka wiele rodzin, wiąże się ze strachem o bliskich, a zamiast wesprzeć się jakoś o własne tylki się martwią wszyscy, i właśnie dlatego to się rozprzestrzenia, przez bezmyślne zakupy nad wyrost, brak pomocy sąsiadom, rodzinie…

 3. zdrowy młody organizm. Zaraz dostanie zastrzyki na korzonki i maść na opryszczkę i za 2 tyg jako uzdrowiony i uodporniony, będzie mógł spokojnie chodzić po parafii i przynosić ludziom zakupy. Tak, jak z resztą wszyscy uodpornieni i wyleczeni, których nooo, przybywa proporcjonalnie.

  • także uodpornieni z niedzwicy, poczytajcie komentarze pod artykułem o waszym uzdrowieniu i nabytej odporności i weseli wyjdźcie na czwartkowy spacer do parafii i sklepu.

   • Patogen, kolejny wyznawca doktora nauk tajemnych z internetu?
    Czy przyjąłeś już kolejny zastrzyk wody utlenionej i porcję lewoskrętnej witaminy C i wody strukturyzowanej? Co dzisiaj guru zalecił? Krzewić wiedzę tajemną i oświecać ciemną masę?

  • ZAMILCZ Durniu!

 4. Ciemnej masie nikt nie przetłumaczy źe to jest śmiertelny patogen.
  W coś trzeba wierzyć ale nie do przesady.
  Jakoś nigdy niebiosa nie zapobiegały katastrofom, źywiołom , wojnom, i epidemi.
  Dlaczego niby teraz to miały zrobić????

  • Anioł Cieć Dyżurny

   Jeśli by przyjąć, że Bóg jest stworzycielem wszystkiego, tzn. stworzył też koronawirusa i pewnie miał w tym jakiś swój boży cel.
   A jak widać gołym okiem i bez nijakich mikroskopów, celem jest zmniejszenie populacji homo sapiens.
   Tak więc wszelkie stękanie, jęczenie nie tylko nawet na kolanach, ale w demokratycznie wybranej pozycji nie spowoduje wycofanie tego bożego produktu z rynku.
   Z wolą bożą nie ma dyskusji, jak se obrał cel to go zrealizuje, czy będziecie mamrotać swoje zaklęcia, łykać wafelki podawane wam nie wiadomo kiedy mytymi łapkami „dobrodziei” i popijać „święconą” wodą, czy nie.

   • ? Dokładnie. Wierzcie nikt nikomu nie zabrania! Tylko do tej wiary jest też potrzebny rozum i nauka. Bo wiara bez rozumu jest ślepa !

   • Odp do Anioł ciec dyżurny

    POWIEM CI OCO CHODZI. BÓG NAS KARA WŁAŚNIE PRZEZ TAKICH JOLPOW JAK TY. TY TO OLEWAJ DALEJ BEDZIESZ ZDYCHAL W PIEKLE BO TEGO SAM CHCESZ.

    • Bóg jest miłosierny , nikogo i za nic nie karze.

    • Kolejny ze spranym beretem.I Budda też karze i Mahomet również,i biedne plemię w Afryce ich jakiś Stwórca,a szaman się przebrał i skacze z dzidą ,i rzuca czary ,i nic.Mało Ci brakuje do tych z sekty od Świętej wojny.Współczuję.

  • A czy one są od tego aby zapobiegać? Bo każdy prawdziwy chrześcijanin wie że nie.

 5. No niestety źle. Ciekawe czy tylko znowu powiedzą że były choroby WSPOLISTNIEJACE??

 6. Anioł Cieć Dyżurny

  Ciekawe za co, podobnież dobry Bóg wzywa na dywanik swoje „sługi”.

 7. ” w powaźnym stanie” tz.śmiertelnym.

  • e tam. To jest stan przed życiem wiecznym! Więc o co ta panika? Uczcie się śpiewać hosanny

 8. 42 lata, mlody. Miejmy nadzieję, że wyjdzie z tego.. Szybkiego powrotu do zdrowia nalezy życzyć. Jemu i innym zarazonym.

 9. Ta inteligentna i uświadomiona lewacka masa wróciła z Włoch i poszła pis..a do spowiedzi. Teraz są skutki. Jak widzę wpisy od tej lewackiej inteligencji, to sam pistolet z szuflady wychodzi.

 10. belzebuba z torunia nic nie bierze:-)

 11. Coto za pajac ten co się podaje za patogen? Ile toto ma lat 15cie? He he. Naczytal się interneru w chalupie nudy. Idź w pole!

 12. Ale jak to, nie ma immunitetu od Boga?

 13. Bezmózgi w koloratkach. Inaczej tego nazwać nie można.

 14. Ludzie, po co tyle jadu???
  Czy na Mahometa, Mojrzesza czy Buddę też tak byście byli zawzięci? I tak szydzili?
  Kultury trochę i empatii w tych okolicznościach.

 15. I znowu modlitwa nic nie pomogła.

 16. Bóg to nas karze, ale za tych co w pierwszych rzędach w kościele mordy pokazują. Zaś w życiu codziennym podłe świnie.

 17. Ja masz całkowitą rację.Amen.

 18. Ciekawe skąd podłapał może jakaś baba na boku

 19. Czytam i nie wierzę jacy ludzie żyją w okół mnie. Napier.. acie na chrześcijan. Czemu na tzw. ateistów nikt nie pisze. Ksiądz jak każdy inny człowiek złapał niestety wirusa a Wy n*** h.. j wie o czym. Powagi trochę.
  A Ty Ateisto modlisz się do telewizora, telefony czy komputera?

 20. Nie mam w zwyczaju życzyć komuś źle, ale piszę do wszystkich osób, które komentują post , śmieją się i szydzą z choroby człowieka ,żeby opamiętali się w porę , bo życie bywa przewrotne i wam też może być dane doświadczyć ciężkiej choroby.

 21. Co pan Bóg nie ochronił przed wirusem ,co za typ:/

 22. Sam jesteś zabobon

 23. Widać słaby w wiarse był

 24. I Bóg go powołał

 25. Ale jak to, przecież konsekrowanych rączek wirus nie tyka? Podobno

 26. Może koronawirus wreszcie sobie poradzi z tym chrześcijańskim paskudztwem.

 27. Wszystkich co stoją za kościołem proponuję nie chodzić do lekarza tylko liczyć na Boga on Was uzdrowi więc po co Wam maseczki płyny do dezynfekcji przecież Bóg wam pomoże on jest Wszechmogący może i tym dzieciom pomoże co pedofile ich skrzywdzili

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7176zł -1.02%
  • GBP 4.8652zł -0.77%
  • EUR 4.4011zł -0.25%
  • CHF 4.0887zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Będzie można zjeść i pomóc innym. Zbiórka krwi połączona z imprezą foodtrucków
  W Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny
  Motocyklowe dni #NeverStopChallenging w Lublinie
  Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Kolejna gra miejska. Tematem przewodnim będzie magiczny Lublin