220 km/h uciekał przed policją po krajowej 17. Zapomniał zabrać dokumenty

Poważne problemy czekają 23-letniego mieszkańca naszego województwa, który pędził krajową 17 blisko 220 km/h. Potem uciekał pieszo.

Funkcjonariusze z garwolińskiej drogówki, patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 17 Lublin – Warszawa, zauważyli w pewnym momencie auto, które wyprzedzało inne samochody na podwójnej linii ciągłej. Po chwili kierujący pojazdem zaczął wyprzedzać kolejne samochody jadąc „na trzeciego” po pasie wyłączonym z ruchu. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że osobowy ford jedzie blisko 220 km/h.

Mundurowi natychmiast przystąpili do próby zatrzymania pirata drogowego, zwłaszcza że stwarzał on ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jednak młody mężczyzna widząc co się dzieje, zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę.

Jechał najpierw krajową 17, jednak gdy trafił na zator na drodze, skręcił w lewo, w lokalną drogę. Tam kontynuował swoją szaleńczą jazdę, poruszając się po krętej drodze, przez wieś z prędkością około 120 km/h. W pewnym momencie stracił panowanie nad kierownica i auto zjechało z drogi na pole uprawne. Nie mogąc dalej jechać wyskoczył z auta i dalszą ucieczkę kontynuował na piechotę.

Jednak po chwili 23-latek był już w rękach policji. Jak się okazało, mężczyzna nie był poszukiwany, posiadał prawo jazdy, był trzeźwy, natomiast powodem ucieczki było nie posiadanie przez niego przy sobie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC na pojazd. Podczas jazdy nazbierał 48 punktów karnych a oceną jego postępowania zajmie się teraz sąd.

(fot, wideo – KWP Radom)
2014-11-14 18:22:34

17 komentarzy

 1. …i tak straszą o poważnych konsekwencjach. Może w Szwajcarii albo Niemczech – ale w Polsce już jutro będzie jeździł po lubelskich ulicach. W stanach jakby zaczął uciekać pieszo przestrzelili by mu kulasy i więcej do samochodu by nie wszedł – chyba, że by mu przeystosowali do jazdy dla niepełnosprawnych. U nas – dziki zachód. Dostanie 1000 PLN i zabrane prawko na 6 miesięcy – a i tak w tym okresie będzie jeździć. 1000 pLN to on wydaje na tydzień jazdy tym wynalazkiem – bo z pewnoscią mało to nie pali.

 2. Gosc na traktorze moglby mu zajechac droge ale nie myslal szybko tak samo ciezarowy mogl nastawic dupy

 3. Co mu tak naprawdę grozi?
  Ja za tą jazdę w zabudowanym i jazdę na trzeciego zamknął
  bym go na minimum pół roku, tak dla nauki i przestrogi dla naśladowców.
  Wyprzedzający na trzeciego mają poważne problemy z myśleniem
  i wyobraźnią.

 4. Z jaką prędkością uciekał pieszo?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew