Al. Kompozytorów Polskich: Poranne zderzenie autobusu z volkswagenem

W piątek rano na skrzyżowaniu al. Kompozytorów z ul. Elsnera doszło do zderzenia auta osobowego z autobusem. To kolejne zdarzenie drogowe w tym miejscu w ciągu ostatnich dni.

O zdarzeniu poinformował nas Czytelnik Maciek. W piątek rano na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera doszło do zderzenia autobusu z autem osobowym marki Volkswagen. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale jest to kolejne groźne zdarzenie drogowe w ciągu ostatnich kilku dni. Za każdym razem kiedy byliśmy robić zdjęcia, można było usłyszeć od mieszkańców i kierowców, że może w końcu pojawi się tutaj sygnalizacja, zanim ktoś zginie.

Szerokie skrzyżowanie, ograniczona widoczność, problemy z oceną odległości to główne zastrzeżenia jakie sygnalizują kierowcy przejeżdżający w tym miejscu. W godzinach szczytu niełatwo wyjechać z ul. Elsnera, głównie w lewo w kierunku al. Smorawińskiego.

Scenariusz zdarzeń drogowych jest niemal zawsze podobny. Do zderzeń pojazdów dochodzi zazwyczaj na środku skrzyżowania i biorą w nich udział pojazdu jadące w kierunku ul. Koncertowej oraz skręcające w ul. Elsnera, poruszające się od strony ul. Koncertowej lub wyjeżdżające z ul. Elsnera w kierunku al. Smorawińskiego.

W ostatnim tygodniu doszło tutaj do dwóch groźnych zdarzeń. W jednym z nich auto terenowe ścięło latarnię, która upadła w rejonie przejścia dla pieszych a w drugim auto osobowe uderzyło w drzewo.

Sygnalizacja świetlna uporządkowałaby zapewne płynność wyjazdu z ul. Elsnera, zwłaszcza w okresie porannych i popołudniowych szczytów komunikacyjnych. Pogląd ten podzielają kierowcy, z którymi rozmawialiśmy oraz mieszkańcy. Oczywiście sygnalizacja nie zastąpi myślenia za kierownicą ale może zminimalizować ilość zdarzeń drogowych. Tańszym rozwiązaniem mogą być oznaczenia podobne jak na skrzyżowaniach ul. Diamentowej z ul. Krochmalną i ul. Wrotkowską, gdzie w ostatnim czasie zmalała ilość groźnych zdarzeń drogowych.


2014-11-14 18:12:15
(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. jak zwykle autobus MPK jak zwykle kierowca był trzeżwy jak zwykle kierowca około 20 h pracy na dobę ;PS.panie prezesie pana kierowcy pracują ok 20 h na dobę czy PAN O TYM NIE WIE CZY PAN NIE CHCE tym wiedzieć

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia