690 680 960

Al. Kompozytorów Polskich: Poranne zderzenie autobusu z volkswagenem

W piątek rano na skrzyżowaniu al. Kompozytorów z ul. Elsnera doszło do zderzenia auta osobowego z autobusem. To kolejne zdarzenie drogowe w tym miejscu w ciągu ostatnich dni.

O zdarzeniu poinformował nas Czytelnik Maciek. W piątek rano na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera doszło do zderzenia autobusu z autem osobowym marki Volkswagen. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale jest to kolejne groźne zdarzenie drogowe w ciągu ostatnich kilku dni. Za każdym razem kiedy byliśmy robić zdjęcia, można było usłyszeć od mieszkańców i kierowców, że może w końcu pojawi się tutaj sygnalizacja, zanim ktoś zginie.

Szerokie skrzyżowanie, ograniczona widoczność, problemy z oceną odległości to główne zastrzeżenia jakie sygnalizują kierowcy przejeżdżający w tym miejscu. W godzinach szczytu niełatwo wyjechać z ul. Elsnera, głównie w lewo w kierunku al. Smorawińskiego.

Scenariusz zdarzeń drogowych jest niemal zawsze podobny. Do zderzeń pojazdów dochodzi zazwyczaj na środku skrzyżowania i biorą w nich udział pojazdu jadące w kierunku ul. Koncertowej oraz skręcające w ul. Elsnera, poruszające się od strony ul. Koncertowej lub wyjeżdżające z ul. Elsnera w kierunku al. Smorawińskiego.

W ostatnim tygodniu doszło tutaj do dwóch groźnych zdarzeń. W jednym z nich auto terenowe ścięło latarnię, która upadła w rejonie przejścia dla pieszych a w drugim auto osobowe uderzyło w drzewo.

Sygnalizacja świetlna uporządkowałaby zapewne płynność wyjazdu z ul. Elsnera, zwłaszcza w okresie porannych i popołudniowych szczytów komunikacyjnych. Pogląd ten podzielają kierowcy, z którymi rozmawialiśmy oraz mieszkańcy. Oczywiście sygnalizacja nie zastąpi myślenia za kierownicą ale może zminimalizować ilość zdarzeń drogowych. Tańszym rozwiązaniem mogą być oznaczenia podobne jak na skrzyżowaniach ul. Diamentowej z ul. Krochmalną i ul. Wrotkowską, gdzie w ostatnim czasie zmalała ilość groźnych zdarzeń drogowych.


2014-11-14 18:12:15
(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

  1. jak zwykle autobus MPK jak zwykle kierowca był trzeżwy jak zwykle kierowca około 20 h pracy na dobę ;PS.panie prezesie pana kierowcy pracują ok 20 h na dobę czy PAN O TYM NIE WIE CZY PAN NIE CHCE tym wiedzieć

Kursy walut

  • USD 4.4787zł 0.84%
  • GBP 5.4534zł -0.04%
  • EUR 4.6995zł 0.21%
  • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ