212 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 1 w woj. lubelskim. Nie żyje 9 osób

W kolejnym dzisiaj komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 212 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W szpitalach w Puławach, Raciborzu, Częstochowie, Bolesławcu, Warszawie, Kędzierzynie-Koźlu i w DPS w Niedabylu zmarło 9 osób.

– Mamy 212 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego.- czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Na dzień 6 kwietnia 2020 r. na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 181 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 7 osób zmarłych.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 4413/107 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

3 komentarze

 1. ile przypada testów średnio dziennie na nasze województwo ?

 2. informacje są tylko teoretyczne: „jesteśmy gotowi do wykonywania 7k testów dziennie” ale to sanepid decyduje komu się należą a komu nie, więc siedź 14 dni w izolacji na początek ze zwykłym antybiotykiem np. i jeśli ci się pogorszy to trafiasz do szpitala najpewniej odrazu na OIOM i dostajesz upragniony test,…… no chyba że jesteś z PIS bo w ich rzeczywistości wchodzisz z ulicy, przyjmują cię z najwyższymi honorami a test jest robiony od ręki….

 3. Wychodzi na to, że stan ostatecznie stabilny osiągają ludzie najstarsi, często schorowani, osłabieni innymi chorobami.
  Być może Stwórcy (po polsku: wynalazcy, producenta) wszystkiego co się rusza (i nie), chodzi o odmłodzenie populacji.
  A może się po prostu wkur…ił, że naukowcy ciągle walczą z Jego boską wolą i różnymi sposobami walczą o utrzymanie i wydłużanie ludzkiego życia

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”