Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

205 nowych zakażeń koronawirusem w 12 województwach. Nie żyje 10 osób

W drugim dzisiaj komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 205 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zmarło 10 osób zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 205 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (56), wielkopolskiego (42), dolnośląskiego (30), śląskiego (26), łódzkiego (20), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (7), świętokrzyskiego (7), podkarpackiego (4), podlaskiego (3), pomorskiego (1), opolskiego (1) – poinformowało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia.

W niedzielnym popołudniowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia nie ma informacji o nowych zakażeniach SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego.

– Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 63-M Kraków, 76-M Racibórz, 88-M i 81-K Tychy, 87-M Poznań, 85-M Jarosław, 53-M i 79-K Koszalin, 98-M Pruszków oraz 82-K Kędzierzyn-Koźle. Wszyscy mieli choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 9287/360 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. pixabay.com)

17 komentarzy

 1. Teraz się zacznie po wielkanocnych spotkaniach rodzinnych .

 2. Ciekawie jak długo jeszcze będzie rosnąć ilość zakażeń

 3. Bezobjawowy wnusio musiał odwiedzić dziadzia i podzielić się z nim jajeckiem. Efekt, rekordowa dzienna liczba zachorowań.

 4. Niebawem tych, co zgineli w wypadkach drogowych mają wrzuczać do wora statystyk koronywirusa.

  • Już wrzucają, o ile oczywiście byli zakażeni. Nawet jeśli ktoś się wyhuśta, a przy sekcji zwłok stwierdzą we krwi Covid, to on będzie wpisany jako przyczyna zgonu. Inna głupota: Na sali leży dwóch pacjentów w terminalnym stanie raka. jeden złapie Covid, drugi żółtaczkę, obaj umrą jednego dnia. Temu z żółtaczką wpiszą niewydolność związaną z nowotworem, a nie żółtaczkę jako przyczynę zgonu. Temu z Covid wpiszą Covid, a nie niewydolność. I tak się drukuje statystyki śmierci w szpitalach 🙁

 5. Jesli ludzie beda odpowiedzialni i madrzy to nie bedzie moze tak zle, ale jak pokazuje życie ludzie nie stosuja sie do zalecen służb sanitarnych i lekarzyn

  • No tak, ale już i tak większość PATUSÓW łazi jak święte krowy.

   • To prawda patusy są odporne na zalecenia ale czy odporne na wirus to już niekoniecznie! Jutro zacznie się ich wysyp w grupkach a szczególnie tych młodocianych. Pozdrawiam

 6. Bardzo dobry moment głąby wybrały żeby znosić obostrzenia!!! Teraz czekajmy co będzie za 2 tygodnie. Nie wiem kto im doradza w tych decyzjach

 7. Wszędzie widać zgromadzenia rodzinne. Rodzinki z miasta przyjeżdżają do krewnych na wsi, że dzieci mogły sobie wspólnie pobiegać i pograć w piłkę.

 8. Durnie ktorzy myślą że siedząc w domu nigdy się nie zaraza 🙂 nie dziś to za rydzień, miesiac cie to dorwie. Albo wcale bo już to przeszedles to jeden z drugim filozofie!

 9. Czy ktoś zna kogoś kto jest chory lub znajomy znajomego znajomka ktory jest chory??? Dziwna ta epidemia.

  • Dokładnie. A niech ktos da mi przykład ZARAZONEGO PRACOWNIKA BIEDRONKI?! NIEMA a przecież to oni codziennie się stykają z kims zarażonym! Ja osobiście preferuje spacer od zawsze,tymbardzej że teraz jest lux niema tłumów na ulicach. Od początku tej tzw pandemii.

 10. chrych jest coraz wiecej a rzad znosi ogr
  czemu? bo chcę wybory dudy i trzeba tojakos uzasadnic