Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej wyróżniona tytułem honorowym „Przodujący Oddział Wojska Polskiego”

W przeddzień Święta Wojska Polskiego tj. 14 sierpnia br. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wyróżnił 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej tytułem honorowym „Przodujący Oddział Wojska Polskiego”

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej została wyróżniona tym tytułem za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej w 2020 roku. Jest to jedno z ważniejszych wyróżnień jakie może być przyznane jednostce wojskowej.

Odbierając wyróżnienie od Ministra Obrony Narodowej, na ręce dowódcy brygady płk. Tadeusza Nastarowicza zostały złożone słowa uznania i podziękowania dla żołnierzy i pracowników lubelskiej brygady za budowanie atmosfery bezpieczeństwa w województwie lubelskim.

Przypomnijmy, że wyróżnienie tytułem „Przodujący Oddział Wojska Polskiego” jest już kolejnym wyróżnieniem jakie otrzymała 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej w ciągu 5 lat swojego funkcjonowania. Pierwszy raz brygada została wyróżniona w 2019 roku flagą Rzeczypospolitej Polskiej.

(fot. LBOT)

12 komentarzy

 1. A co dziś robi wot zamiast pomóc w usuwaniu tego co jest po nocnej nawałnicy ?

  • Opija wyróżnienie

   • „Przodownicy wszystkich krajów łączcie się” … aaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhahahhahahhahah

  • dokładnie , do roboty a nie blachy odbierać przodownicy hehe maciara

  • Idź i pomagaj a nie piszesz bzdury.

   • cyt. ,,Terytorialność jest dla nas kluczem. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. To przynależność do regionu i zamieszkującej ją społeczności, z których się wywodzimy, które znamy „jak własną kieszeń”. Terytorialność dla nas oznacza gotowość do obrony i wspierania naszych rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wprost wywodzi się nasza misja: „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób wnosimy wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości naszego kraju. Dlatego nazywamy się Terytorialsami i dlatego posługujemy się mottem: „zawsze gotowi, zawsze blisko”. ” TO dziś widzieliśmy wsparcie lokalnej społeczności.

  • Ostrzy bagnety, bo szczepionki już dojechały.

  • Robi kija Antkowi a poniżej czyli kakaowe oko jest zajęte przez doświadczonego Miśka zwanego kiedy vice buhehe

 2. Apostazy Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

  Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wyróżnił 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej tytułem honorowym „Przodujący Oddział Wojska Polskiego” – wybaczcie mu, jako że nie bardzo wie co czyni…

 3. Srutututu majty z drutu zaraz będą dawać za największe wyszczepienie

 4. ***** *** i ich wyborców a także Błaszczaka buhehehe

 5. WOT to nie Wojsko Polskie. Wojska Polskiego nie można użyć przeciwko Polakom, a WOT można. WOT to jest zbrojna organizacja – bojówka PiS. Panie i Panowie WOT-owcy co zrobicie kiedy dostaniecie rozkaz otwarcia ognia do Polaków? Wykonacie rozkaz czy staniecie pod sądem wojskowym?

Z kraju