Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

2-latek wypił trzy kieliszki wódki. Dziecko miało 1,8 promila

Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dali 2-latkowi do wypicia trzy kieliszki wódki. Dziecko trafiło do szpitala, na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

W miniony wtorek wieczorem policjanci z Bełchatowa otrzymali zgłoszenie, że do szpitala trafiło nietrzeźwe, 2-letnie dziecko. Badanie wykazało, że maluch miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Matka dziecka była trzeźwa. Lekarze zajęli się odtruciem 2-latka.

Policjanci ustalili, że na jednej z posesji w gminie Kamieńsk, w powiecie radomszczańskim, dziecko przebywało pod opieką dziadka prowadzącego sklep. Wstępnie świadkowie zdarzenia tłumaczyli, że dziecko samo napiło się alkoholu z pozostawionej butelki.

Policjanci jednak dostrzegli pewne nieścisłości w zeznaniach świadków. Nie uwierzyli w opowiadaną historię. Mundurowi ustalili, że kiedy dziadek obsługiwał klientów sklepu, maluch wykorzystał nieuwagę dziadka i poszedł do znanych mu mężczyzn spożywających alkohol za lokalem. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego jeden z nich wlał chłopcu wódki w kieliszek i kazał wypić. Dwulatek wypił najprawdopodobniej trzy kieliszki wódki. Następnie chłopiec wrócił do dziadka, który zauważył dziwne zachowanie wnuka, a dodatkowo wyczuł woń alkoholu. Natychmiast zaalarmował matkę dziecka, która zawiozła 2-latka do szpitala.

Policjanci wczoraj zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat. Obaj są mieszkańcami gminy Kamieńsk. Podczas rozmowy z policjantami stwierdzili, że to miał być żart. Za takie zachowanie grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Maluch wrócił już do domu.

(fot. Policja Bełchatów)

8 komentarzy

  1. ha, ha, ha, hi, hi, hi, po sto batów dla dobrego humoru!

  2. Po pół roku pudła bez zawiasów. Potelepie ich derylka , będzie czas na dowcipy z kolegami … tak dla dobrego humoru.

  3. Tylko nie w zawiasach!
    Posadzić obu na 3 m-ce to może zrozumieją co zrobili.

  4. A po obcinać im jaja i powiedzieć, że to taki żart i może by się patologii odechciało głupich pomysłów …

  5. Przecież wódka ma specyficzny smak…..trudno uwierzyć, że malutki wypił aż trzy kieliszki.

  6. Czy policjanci przesłuchali tego 2-latka? Więcej tutaj nieścisłości w całym śledztwie niż zaskoczenia, że 2 latek wypił aż 3 kieliszki wódki. Nawet tym dwóm, którzy pili trudno uwierzyć w zeznania. Nikogo nie bronię i nie jestem za tym aby upijać takie dziecko ale policja po tych wywalczonych podwyżkach będzie musiała na nie po prostu zarobić. A jak to się mówi „policjantowi nie wolno wierzyć jak psu”.

  7. Ja nie jestem w stanie wypić nawet jednego a co dopiero trzy..nie no nie rozumiem jak mogło się tak stać.

  8. wódka pita w umiarkowanych ilościach o różnych porach dnia i nocy nie szkodzi