Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

18-latek odpowie za wybicie szyb w oknach zakrystii oraz zniszczenie parafialnego oświetlenia (zdjęcia)

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o wybicie szyb w oknach zakrystii na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej. Powstałe straty zostały oszacowane na kwotę 1500 złotych. Mundurowi ustalili, że młodzieniec ma na sumieniu więcej czynów karalnych.

Łęczyńscy policjanci z miniony czwartek przyjęli zgłoszenie dotyczące wybicia okien na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej. Jak się okazało wandal wybił dwie szyby w pomieszczeniach zakrystii. Powstałe straty zostały oszacowane na kwotę 1500 złotych. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wykonali między innymi oględziny i zabezpieczyli nagrania z monitoringu.

Na podstawie zebranych informacji mundurowi wytypowali osobę, która może mieć związek z tymi zniszczeniami. Funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego mieszkańca Łęcznej. Młodzieniec następnie został przewieziony do policyjnej celi.

– Jak ustalili stróże prawa na jego koncie znajduje się również zniszczenie 3 kloszy do lamp oraz 3 oczek oświetleniowych, również na szkodę tej samej parafii. Tego czynu mężczyzna dokonał w połowie listopada. Wówczas straty oszacowano na kwotę 500 złotych. Mężczyzna odpowie również za zniszczenie plakatów, które znajdowały się na szybie przy wejściu do domu parafialnego parafii pod wezwaniem świętej Barbary w Łęcznej. 18–latek za popełnione wykroczenia usłyszał już zarzuty – relacjonuje starszy aspirant Magdalena Krasna z łęczyńskiej komendy.

Dzisiaj policjanci przedstawią 18-latkowi zarzut uszkodzenia mienia poprzez wybicie szyb. Za ten czyn zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

18-latek odpowie za wybicie szyb w oknach zakrystii oraz zniszczenie parafialnego oświetlenia (zdjęcia)

(fot. Policja Łęczna)

29 komentarzy

  1. ,aa,boKrzycho.paPj

    Sprawiedliwość to jest tylko na cmentarzu,bo wszyscy muszą umrzeć

  2. Oj będzie orka w więzieniu!!!! Trudno ci chłoptasiu będzie wrota zawrzeć…. Jaki ty głupi…. aż żal

Z kraju