Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na posesji znajdowały się dwa padłe psy, dwa kolejne były skrajnie zaniedbane. Ich właściciel jest za granicą

W miniony piątek na jednej z posesji w powiecie lubartowskim zostały ujawnione dwa padłe psy, zaś dwa żyjące były w stanie wycieńczenia. Zwierzętami zaopiekowała się Gmina. Właściciel odpowie przed sądem za zaniedbania wobec zwierząt.

W ubiegły piątek policjanci z Ostrowa Lubelskiego otrzymali informację od Powiatowego Lekarza Weterynarii, że na terenie jednej z posesji w tej gminie znajdują się psy, których stan wskazuje na duże zaniedbanie ze strony ich właściciela.

Na miejscu interweniowali policjanci wraz z lekarzem weterynarii oraz pracownik Urzędu Gminy. Na posesji nie było właściciela. Na podwórku znajdowały się dwa wycieńczone psy. Podczas dalszych czynności na posesji policjanci znaleźli truchła dwóch innych psów. Zostały one zabezpieczone, a na miejscu przeprowadzono czynności procesowe. Dwa żywe zwierzęta trafiły pod opiekę gminy. Policjanci ustalili, że właściciel posesji obecnie przebywa za granicą, a zwierzętami miał się opiekować syn.

Z powyższych ustaleń sporządzona została dokumentacja procesowa w kierunku art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt, który mówi, o tym, że kto zabija, uśmierca lub znęca się nad zwierzęciem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie prowadzone jest w Posterunku Policji w Ostrowie Lubelskim.

(fot. pixabay.com-ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. A syn miał wyje…ane , szmaciarza chłostać aż wyglądał by tak samo jak te psy …

  2. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

    A pan syn, pamiętał, żeby sam się napić i nażreć… jak jakiś katolik albo co…

  3. Jak wróci do PL…hehe…

  4. Postraszą omnikronem i nic mu nie zrobią pewnie.

  5. Ładnie syn ojca urządził. Ciekawe czy wsadzi ojca do więzienia.