17-latek znalazł na ulicy blisko 15 tys. złotych. Uczciwość została doceniona

Znalazł na ulicy blisko 15 tys. złotych, o sprawie powiadomił rodziców. Pieniądze trafiły na lubartowską komendę, a stamtąd, dzięki policyjnemu komunikatowi, wróciły do rąk pechowca, który je zgubił.

Warto być uczciwym, tak jak 17-letni mieszkaniec Lubartowa, który wracając ze szkoły znalazł blisko 15 tys. złotych i wspólnie z rodzicami zaniósł gotówkę na komendę. Tam policjanci rozpoczęli poszukiwania pechowca, który zgubił znaczną ilość gotówki.

Dzięki uczciwości nastolatka, pieniądze wróciły do 62-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Mężczyzna 11 października podczas dostawy towaru do jednej z hurtowni na terenie Lubartowa, zagubił dużą sumę gotówki. Zrezygnowany i wątpiący w to, że odzyska pieniądze, po pewnym czasie usłyszał od kolegi radosną dla niego nowinę. Okazało się bowiem, że zdarzenie zostało opisane w policyjnym komunikacie, z treści którego wynikało, że lubartowska policja poszukuje właściciela zagubionej gotówki.

Pieniądze znalazł, w drodze ze szkoły do domu, 17-letni uczeń. Nastolatek nie miał wątpliwości co zrobić z tak dużą kwotą pieniędzy. O swoim nietypowym znalezisku poinformował rodziców, którzy następnie zgłosili sprawę policjantom.

Szczęśliwy właściciel zguby osobiście spotkał się z 17-latkiem i jego rodzicami. Na dowód wdzięczności, mimo oporu rodziny, przekazał słodycze oraz 10% znalezionej sumy pieniędzy.

Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie mł. insp. Andrzej Porczak pogratulował uczciwemu znalazcy wręczając dyplom oraz upominki. Słowa uznania skierowane zostały również dla matki młodego bohatera, która wraz z mężem wychowała syna na dobrego i odpowiedzialnego człowieka.

(fot. Policja Lubartów)

14 komentarzy

 1. Co to jest 15 koła? Tak naprawde to ch….j nie pieniadz. Nie robi to na mnie wrazenia chociaz bogaty nie jestem. Jak ktos ma fach w reku to jest w stanie zarobic takie pieniadze w msc czasu nawet w Lublinie. Jak bym znalazl taka gotowke to napewno chcialbym zwrocic
  je wlascicielowi. Mam dwie zasady ktorych sie trzymam.
  1. Zawsze staram sie postawic w sytuacji drugiej osoby.
  2. Jesli ktos jest uczciwy wobec mnie to ja tez jestem uczciwy wobec niego, ale jak ktos raz mnie zrobi w ch… To wtedy ja sie odgrywam z procentami.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7699zł 0.62%
  • GBP 5.1002zł -0.2%
  • EUR 4.5473zł -0.02%
  • CHF 4.2291zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL