Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradli miedziane rynny z kościoła

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży miedzianych rynien z kościoła w Szczebrzeszynie. Wkrótce mężczyźni staną przed sądem.

Zamojscy kryminalni razem z policjantami ze Szczebrzeszyna ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży miedzianych rynien z kościoła p.w. Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie.

Do kradzieży doszło w sobotnią noc. Z budynku kościoła zniknęło 9 miedzianych rynien spustowych o długości od 1,5 m do 3 m. Wartość strat wyceniono na kwotę ok. 7 tysięcy zł. Policjantów o przestępstwie zaalarmował proboszcz parafii.

Mundurowi ustalili, że rynny z kościoła ukradli dwaj mieszkańcy Szczebrzeszyna w wieku 22 i 23 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszeli zarzuty.

Zatrzymanym grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze odnaleźli część skradzionych przedmiotów oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży części łupu. Rynny nie nadają się już do użytku ponieważ młodzieńcy zdążyli je pociąć, sprasować i przygotować do sprzedaży.

(fot. Policja Zamość)

3 komentarze

  1. „…młodzieńcy zdążyli je pociąć, sprasować i przygotować do sprzedaży” – napracowali się jak prawdziwi katolicy. :mrgreen:

  2. Czy za kradzież elementów kościoła nie będących bezpośrednio elementami liturgicznymi grozi ekskomunika?

    • Ależ, skąd?! Zostanie wyspowiadany przez prokuratora, sąd wyda rozgrzeszenie, przydzieli pokutę, a odsiedzą osobiście.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo