Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zwolnienia grupowe w sieci hipermarketów Carrefour. Pracę straci kilkaset osób

Szykują się zwolnienia grupowe w sieci sklepów Carrefour. Z pracą ma się pożegnać około 3% załogi, co stanowi około 400 osób. Chodzi głównie o kadrę menedżerską średniego szczebla w hipermarketach.

Sieć hipermarketów Carrefour poinformowała o zaplanowanej reorganizacji w swoich sklepach. Wiąże się ona ze zwolnieniem części załogi. Chodzi o spłaszczenie swoich struktur i zmniejszenie hierarchiczności organizacji, co ma mieć na celu przyspieszenie procesu decyzyjnego w interakcji z klientami. Oznacza to zmiany dla wszystkich pracowników sklepów i centrali firmy. Dla części załogi będzie to zaś koniec współpracy z tą francuską siecią handlową.

Carrefour przewiduje, że zwolnione zostanie około 3% załogi, co stanowi około 400 osób. Z pracą się ma pożegnać głównie kadra menedżerska średniego szczebla w hipermarketach. Jednocześnie sieć chce stworzyć nowe stanowiska w swoich sklepach. Chodzi o doradców klientów, którzy staną się lokalnymi ambasadorami transformacji żywieniowej Carrefour w Polsce. Dodatkowo wprowadzona ma zostać nowa organizacja stanowisk w ramach działów produktów świeżych i przemysłowych w hipermarketach, co ma na celu bardziej elastycznie odpowiadanie na potrzeby klientów i budowanie z nimi bliższych relacji.

– Od 2018 roku Carrefour realizuje w Polsce plan transformacji strategicznej „Carrefour 2022”. Dwuletnie działania w oparciu o tę strategię oraz wyniki, które osiągnęliśmy, utwierdzają nas w przekonaniu, że najważniejszym kierunkiem, w którym chcemy zmierzać, jest budowanie jak najlepszych doświadczeń klientów i skupienie całej uwagi na ich potrzebach. Wierzymy, że wszystkie te elementy stanowią podstawę przyszłości Carrefour na konkurencyjnym rynku w Polsce. Tylko zadowoleni i powracający do nas na zakupy klienci zagwarantują stabilny rozwój naszej firmy w Polsce – mówi Tareck Ouaibi, Wiceprezes zarządu, Dyrektor Operacyjny Carrefour Polska.

Pod szyldem Carrefour działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.W naszym regionie hipermarkety Carrefour zlokalizowane są w Białej Podlaskiej, Puławach, Chełmie, Zamościu i Lublinie, sklepy Carrefour Express w Janowie Podlaskim, Krzywdzie, Hrubieszowie, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Ostrowie Lubelskim i Lublinie, zaś markety Carrefour w Lublinie, Świdniku, Kraśniku i Hrubieszowie.

(fot. Carrefour)

14 komentarzy

  1. To samo będzie w innych marketach,a wszystko przez kasy samoobsługowe.Już zaczynają zwalniać.

  2. Koronowirus jedzie do przodu jak lokomotywa i się nie zatrzymuje.tesco było 1-sze,teraz Carrefour,a później…..kolejny market.

  3. Menadżerowie trole z batami nad ludźmi.

    • Żeby nie wiem ile szkoleń robili i jak menadżer „machał batem” to i tak jak zapytasz o cokolwiek kogoś z kadry obsługującej market to nic nie wie… i ma cie w d… Niestety kadra menadzerska podobnie!
      brakuje kogoś pośredniego kto doradzi w wyborze itp. I właśnie to odkryto w careffour…
      Osobiście jestem za, żeby było więcej „doradców klienta” czy „lokalnych ambasadorów transformacji żywieniowej” jak oni to nazywają… ale jak zwał tak zwał.

  4. I bardzo dobrze. Precz z zachodnimi tanimi marketami !! My Wolacy wolimy przepłacać u rolników za zdrową nie pryskaną żywność !!

  5. I co teraz będą robić „menagery”? a co na to „przewodniczący” i „skarbnik”?

  6. Lepiej jak wezmą kogoś na to miejsce do pracy a nie do łażenia i pokazywania palcem.

  7. Doradca klienta – kto to jest?
    Lokalnym ambasador transformacji żywieniowej – a co to za cudo będzie?

    I gdzie zwykle można ich znaleźć bo w sklepie nie widziałem nikogo takiego.

    • sklepowy krasomówca, coś jak polityk przed wyborami. Strateg od poprawiania 0,2 %-wego podatku dochodowego (według money.pl ) bo coś mało płacą, chcieliby żeby był większy ( ten 0,2% oczywiście ). Za 2018r. ani grosza podatku dochodowego nie wpłacił Lidl, Auchan,Makro, Tesco ( money.pl ) i tak się dzieje od lat. Spytajcie się sąsiadów z małych straganów, warzywniaków czy też nic nie płacą przez lata. Głosowałem na wiadomo kogo tylko dlatego że obiecali markety tak opodatkować żeby było chociaż trochę uczciwiej. Pokażcie mi kraj w EU w którym zabito rodzinny handel i tyle obcych sieci tak (nie)płaci.

  8. Kiedyś hipermarketów nie było i było dobrze.

  9. powierzchnia w GLA? tzn że Carrfour wynajmuje te powierzchnie? od kogo?

Z kraju