690 680 960

Żuki i Lubliny przyjechały pod fabrykę, w której powstały. Nie zabrakło też innych aut z czasów PRL-u (zdjęcia)

Zlot pojazdów FSC i PRL zorganizowano przy ul. Mełgiewskiej, naprzeciwko dawnej fabryki samochodów. Atrakcji, jak też miłośników dawnej motoryzacji, nie brakowało.

Dobiega końca trwający do wczoraj zlot pojazdów, jakie produkowano w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie, a także aut z czasów PRL-u. Na parkingu przy ul. Mełgiewskiej, a więc dokładnie naprzeciw dawnego zakładu, podziwiać można m.in. Żuki w różnych ciekawych wersjach, jak też Lubliny, zarówno z lat 50-tych ub. wieku, jak też te produkowana pod koniec istnienia fabryki.

Z pojazdów z minionej epoki, na zlot przybyły Nysy, Fiaty, Polonezy, jak też motocykle, rowery czy nawet ciągnik Ursus. Ustawiono nawet wiekowy dystrybutor stacji paliw. Impreza przyciągnęła wielu miłośników motoryzacji z dawnych lat, jednak nie tylko. Nie brakowało rodzin, którzy chcieli dzieciom pokazać, jakimi pojazdami poruszali się przed laty ich rodzice czy dziadkowie.

Organizatorzy zadbali też o dobrą zabawę. Oprócz prezentacji pojazdów, były wybory najstarszego pojazdu FSC i PRL, konkurs dla powolniaków na najwolniejszą jazdę, wybrano też najpiękniejsze, najstarsze i najbardziej przerobione żuki. Oprócz tego odbył się wyścig na korbach, konkurs wiedzy o FSC, konkurs „Gracja w ruchu”, a także spacer po terenie dawnej fabryki.

(fot. lublin112, nadesłane Przemo)

 

15 komentarzy

 1. To już na teren fabryki był zakaz wjazdu

 2. Peło zniszczyło fabryki

 3. L112 jak zwykle po fakcie informacje o wydarzeniu…

 4. Franio jest uzależniony od pisania bzdur. 😉

 5. /Po co pisać bzdury?/
  Niby prawda ale artykuł był o 7.43 w piątek.
  Po południu już dawno wyleciał z pierwszej strony.
  W sobotę cisza w niedzielę też.
  Dopiero wieczorem fotorelacja.

 6. Że niby po co pisać bzdury ze takie wydarzenie miało miejsce? No tak lepiej pisać o kolejnej stłuczce lub wypadku…

 7. P ieniądze i S tołki

  jak to w PISlandie , jak nie maseczki to respiratory , albo wybory korespondencyjne …. wymieniać dalej ? na koniec i tak wyjdzie że to wina Tuska , nur na granicy pewnie koleś zacznie budowę i tak nie skończy i tyle i tanim państwie

 8. truja nas tylko tymi zlomami

 9. Szkoda, że wszystko posprzedawali a resztę pokradli. Żuk to bardzo dobry samochód i można go było produkować do dzisiaj.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas