690 680 960

ZTM Lublin: „Zarządcy dróg zostali poinformowani o problemach – czekamy na ich reakcję”. Miasto Lublin: „Trwa akcja zimowego utrzymania miasta”

Powoli stabilizuje się sytuacja na ulicach w obrębie gminy Lublin. Nadal pojazdy komunikacji miejskiej mają opóźnienia w granicach 20-30 minut. Jak przekazuje Zarząd Transportu Miejskiego, zarządcy dróg zostali poinformowali o problemach. Miasto Lublin przekazuje, że obecnie trwa akcja zimowego utrzymania miasta.

W czwartek rano Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował, że dzisiaj wszystkie pojazdy obsługujące rozkład komunikacji miejskiej wyjechały na trasy z zajezdni.

– Z uwagi na sytuację drogową, spowodowaną w szczególności transportem indywidualnym (samochody osobowe i ciężarowe blokujące ruch) występują opóźnienia w kursowaniu. Sięgają one w tym momencie maksymalnie 20-30 minut – wyjaśnia Monika Fisz Inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Przedstawicielka ZTM dodaje, że szczególnie trudna sytuacja dotyczy dróg poza terenem gminy Lublin, gdzie komunikacja miejska dojeżdża na teren gmin ościennych.

– Zarządcy tych dróg zostali poinformowani o problemach – czekamy na ich reakcję i ustabilizowanie sytuacji drogowej – wyjaśnia Monika Fisz.

Miasto Lublin: Trwa akcja zimowego utrzymania miasta

Jak wyjaśnia Miasto Lublin, od wczoraj (środa, 23 listopada) od godz. 20.00 nieprzerwanie trwa akcja zimowego utrzymania miasta. Obecnie w odśnieżanie ulic i chodników zaangażowanych jest 40 specjalistycznych pojazdów, w tym pługosolarki i ciągniki. Ponadto na terenach objętych stałym utrzymaniem pracują brygady realizujące odśnieżanie ręczne. Z uwagi na ciągły opad śniegu oczyszczanie chodników, w zależności od rejonu miasta, rozpoczęto pomiędzy godz. 4.00 a 5:30, zaczynając w pierwszej kolejności od schodów i kładek dla pieszych.

– Akcję odśnieżania utrudniają stałe opady śniegu. Ulice w całym mieście są przejezdne, ruch odbywa się jednak wolno. Po porannym szczycie sytuacja powinna ulec poprawie. Apelujemy o zachowanie ostrożności zarówno kierowców jak i pieszych. Prognozy przewidują opady śniegu przez cały dzień – wyjaśnia Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Prace związane z zimowym utrzymaniem miasta, poza pługowaniem i posypywaniem solą głównych ulic objętych I i II kategorią zimowego utrzymania, dotyczą przede wszystkim odśnieżania i posypywania piaskiem chodników, schodów oraz obiektów inżynierskich objętych stałym utrzymaniem. Akcja obejmuje również pługowanie i posypywanie wydzielonych pasów ruchu, zatok autobusowych dla pojazdów komunikacji miejskiej, zatok przystankowych oraz skrzyżowań z ulicami o niższych kategoriach. Ponadto pługowanie, posypywanie solą, mieszanką soli i piasku oraz piaskiem dotyczy ulic objętych III kategorią zimowego utrzymania oraz ulic niezaliczonych do żadnej z kategorii.

W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice miasta, następnie pozostałe, według przypisanej kategorii. Tereny nie będące w stałym utrzymaniu są monitorowane i odśnieżane w zależności od potrzeb, czyli w tzw. trybie interwencyjnym, na zgłoszenie. Odśnieżanie interwencyjne jest realizowane po wcześniejszym udrożnieniu ulic i terenów objętych stałym utrzymaniem.
W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod następującymi numerami telefonów:

– w zakresie dróg – tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne);

– w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku);

– w zakresie miejsc parkingowych – tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku);

– w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

Koszty realizacji dotychczasowej akcji zimowego utrzymania miasta w rozliczeniu dobowym (dzisiaj do godz. 5.00) wyniosły 170 tys. zł. Dokładne kwoty poznamy po zakończeniu akcji.

(fot. lublin112.pl)

33 komentarze

 1. Ważne że ciepła kawusia była z rana.

 2. Kasta łysola!

 3. Co to znaczy redakcjo że drogowcy są gotowi do zimy jak meldowaliście kilka dni temu ?
  Mają sól , piach ,żwirek , pługi ale ich …użyją kiedy im się spodoba ? jak widać po raz kolejny goofno zrobili , podjazdy ulic śliskie a gdzie ta sól i żwirek czy te matoły drogowe na to nie wpadły że trzeba posypać ?

 4. Góżdziowo zamknijcie te malowane usteczka i nie kompromitujcie się już więcej bo się nie da !!!!!!!!!!!!!
  Na ulicach jest
  skandal ,
  tragedia.
  katastrofa.

 5. Hehehe wsiadam na rower i mijam wszystkich 🙂

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…