Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

74-latek udostępnił swoje konto oszustom. Myślał, że w ten sposób zarobi na inwestycjach

74-latek chciał zarobić na inwestycjach w waluty. Mieszkaniec powiatu lubartowskiego udostępnił swoje konto oszustom. W ten sposób stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w listopadzie tego roku. 74-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego podczas przeglądania stron internetowych, na jednej z nich znalazł ogłoszenie zachęcające do zainwestowania w waluty.

Mężczyzna wszedł na stronę, wykonał wszystkie podane w opisie kroki i przekazał 1000 złotych na podany w ogłoszeniu rachunek, celem rozpoczęcia transakcji. Po chwili skontaktowała się z nim kobieta, która poprosiła o zainstalowanie programu AnyDesk, co też mężczyzna uczynił.

W następnych krokach kobieta poprosiła o zalogowanie się do bankowości elektronicznej. Mając już zdalny dostęp do konta mężczyzny, oświadczyła ponadto, że widzi możliwość wzięcia przez poszkodowanego pożyczki w kwocie ponad 31 tysięcy złotych po to, aby te pieniądze już pracowały przy inwestycjach.

Na prośbę kobiety mężczyzna założył konto na platformie inwestycyjnej. Z tego konta kobieta zdalnie wykonywała przelewy, na łączną kwotę ponad 31 tysięcy złotych. Po wykonaniu przelewów kontakt z kobietą urwał się. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

  1. Pazerny dziadek

  2. Powiat lubartowski + 74 lata =elektorat pis . łone tam we wszystko wierzo

  3. warto podać jaka platforma, żeby inni się nie nacieli…

  4. Z jakiego banku i kraju był numer konta na który poszedł przelew? Dlaczego nie możecie podać tych informacji?

  5. Brawo panie biznesmenie! Teraz trzeba czekać na zysk!