ZTM Lublin pod lupą CBA i prokuratury. Poszło o jeden z przetargów

Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz lubelska prokuratura sprawdzają szczegóły jednego z przetargów, jakie były ogłoszone przez ZTM w Lublinie. Śledczy nie chcą jeszcze zdradzać zbyt wielu informacji.

Wiadomo, że działania w tej sprawie rozpoczęły się pod koniec grudnia 2014 r., na podstawie niejawnych ustaleń, uzyskanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawa ma dotyczyć płatnej protekcji, w trakcie prowadzonego przez Zarząd Transportu Miejskiego jednego z przetargów. Ze względu na niejawny charakter informacji, śledczy nie podają również, o jaki przetarg chodzi i czego on dotyczył.

Jak informuje prokuratura, na chwilę obecną nikt nie usłyszał zarzutów, śledztwo toczy się w sprawie a nie przeciwko konkretnej osobie. Jako świadków, przesłuchano kilkanaście osób, głównie pracowników Zarządu Transportu Miejskiego. Jak nas poinformowano, główny wątek postępowania dotyczy powoływania się na wpływy w ZTM-ie, co miało pomóc przy załatwieniu korzystnego rozstrzygnięcia przetargu. W grę miała wchodzić także łapówka.

Jak ustaliliśmy, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawą interesowali się już wcześniej. Wobec wytypowanych osób miały być stosowane techniki operacyjne, dzięki którym uzyskano informacje, które są przedmiotem prowadzonego postępowania. Wyniki prowadzonych czynności mają być znane w grudniu.

(fot. CBA)
2015-11-09 17:22:32

5 komentarzy

  1. Z powyższego artykułu nic nie wynika. Skoro będzie coś wiadomo w grudniu, to napiszcie o tym w grudniu.

  2. czyż by chodziło o http://www.bptour.pl/ ??????????????

  3. edek sprawiedliwy

    oj srają w gacie, srają oby tylko proroki po układach sprawy nie zamiotły

  4. Śledztwo toczy się w sprawie . Może te dziwne szalety , albo postawienie wiat na przystankach których nie ma itd. No cóż , to sprawa sprawę zrobiła i sprawa będzie winna .

  5. W sprawie klanu rodziny K****.Reszty nie trzeba dodawać.Chociaż pani dyrektor została inteligentnie w okolicach poprzednich wyborów przesunięta na inne intratne stanowisko i krzywda jej się nie dzieje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021