Zorganizowali Bal Charytatywny. Środki trafią na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (zdjęcia)

W Collegium Novum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbył się Bal Charytatywny. Całkowity dochód z Balu zostanie przeznaczony na zakup pomp infuzyjnych objętościowych dla pacjentów leczonych w szpitalu dziecięcym.

Już po raz 22 Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół USzD podjęli działania mające na celu pozyskanie środków finansowych na zakup sprzętu i aparatury medycznej niezbędnej do diagnostyki i leczenia Małych Pacjentów. Specjalnie w tym celu zorganizowany został Bal Charytatywny Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego „I Ty możesz pomóc choremu dziecku”. Odbył się on w Collegium Novum Uniwersytetu Medycznego przy Al. Racławickich 1 w Lublinie.

W tegorocznym Balu udział wzięli znakomici goście: przedstawiciel Wojewody Lubelskiego, Władze i Profesorowie uczelni lubelskich, w tym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, przedstawiciele palestry lubelskiej, sędziowie, biznesmeni, dziennikarze, dyrektorzy i prezesi jednostek medycznych, ordynatorzy Oddziałów i lekarze szpitala. Gościem specjalnym Balu była Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA, która to przepięknym walcem angielskim i układami tanecznymi do muzyki Zespołu Queen uświetnili uroczystość. Całkowity dochód z Balu zostanie przeznaczony na zakup pomp infuzyjnych objętościowych dla pacjentów leczonych w szpitalu dziecięcym.

Od lat wielkim wsparciem dla szpitala jest Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego pn. „I Ty możesz pomóc choremu dziecku”. Jest to organizacja pożytku publicznego, która działa od 2005 r wyłącznie na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Do końca 2018 r, tj w ciągu 13 lat prowadzonej działalności dla poszczególnych Klinik i Oddziałów Szpitala, Stowarzyszenie zakupiło sprzęt i aparaturę medyczną na łączną kwotę 1 528 793 zł. W ubiegłym roku głównymi źródłami pozyskiwania funduszy przez Stowarzyszenie były środki finansowe uzyskane z 1% podatku, środki finansowe z organizacji Balu Charytatywnego oraz darowizny od osób fizycznych i osób prawnych. W 2018 r. Stowarzyszenie zakupiło m. in. inkubator transportowy.

(fot. USD)

5 komentarzy

  1. Ciepła wòdka ?

  2. Niezidiociały mimo bulu

    Pytanie: dlaczego nie zakupił tego wyposażenia niejaki Owsik – tak się chwali ile to zebrał naszych pieniędzy a przez
    ponad 20 lat nawet palcem nie kiwnął . Co może nie tak – to proszę o przykłady jego wsparcia konkretnie w służbę zdrowia na lubelszczyżnie ?????????!!!!!!!

  3. niech się wreszcie wezmą za leczenie chorych .a nie stawiania krzywych kroków

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu