690 680 960

Zobacz jakie zwierzęta odłowili w Lublinie strażnicy miejscy z Eko-patrolu

Strażnicy miejscy z lubelskiego Eko-patrolu na co dzień stykają się z bezpańskimi i dzikimi zwierzętami. Do końca sierpnia tego roku funkcjonariusze na terenie miasta odłowili już 477 zwierząt, w tym 303 był to zwierzęta dzikie.

Przebywanie bezpańskich oraz dzikich zwierząt na terenie miasta może wiązać się z różnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa mieszkańców, takimi jak możliwość zaatakowania, ugryzienia lub przenoszenia chorób. Dlatego ważna jest szybka reakcja na zgłoszenia i współdziałanie różnych podmiotów w celu wyeliminowania tych zagrożeń.

Zadania związane z odłowem bezdomnych i dzikich zwierząt realizują strażnicy miejscy z Eko-patrolu, który od 2016 roku działa na terenie Lublina. Odłowione zwierzęta przewożone są do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – psy i koty lub do Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt – tutaj trafiają zwierzęta dzikie oraz chore i ranne. Schronisko zajmuje się również usuwaniem padłych zwierząt z terenu miasta.

Strażnicy podczas swoich działań wykorzystują pojazd przeznaczony specjalnie do zadań związanych z odławianiem i transportem zwierząt, w którym znajdują się chwytaki, siatki weterynaryjne, klatki na zwierzęta, czy też rękawice ochronne.

– W roku 2016 odłowiono 246 zwierząt, w tym 59 psów przekazanych do schroniska dla bezdomnych zwierząt, 42 psy i koty przekazane właścicielom oraz 145 zwierząt dzikich. W roku 2017 do dnia 31 sierpnia odłowiono 477 zwierząt, w tym 111 psów przekazanych do schroniska dla bezdomnych zwierząt, 63 psy i koty przekazane właścicielom oraz 303 zwierzęta dzikie – jeże, lisy, węże, bóbr, borsuk, krogulce, pustułki, kaczki – informuje Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej.

2017-09-21 17:45:24
(fot. Straż Miejska Lublin)

5 komentarzy

 1. Drugie zdjęcie:
  Ludzka twarz Straży Miejskiej! Strażnicy pomagali samotnej matce przy przeprowadzce.

 2. Rozumiem bezpańskie psy, koty, mrówkojady….
  Ale czemu łapią niewinne kaczki??????????????????

  • Toju, nie znasz historii tej kaczki….jej dzieci wpadły do studzienki w okolicach ulicy Zbożowej. Jak widać na zdjęciu pan strażnik niesie pudełko z uratowanymi kaczuszkami a mama biegnie za nimi

   • Dzięki za info. Ale na zdjęciu to widać owszem pudełko, ale nie jego zawartość, a kaczka ewidentnie ucieka przed panem strażnikiem.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas