Przez dwa lata sprzedawał paliwo bez koncesji. Grozi mu kara nawet do 5 mln złotych

Zamojscy policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Zamościa prowadząc działalność gospodarczą sprzedawał olej napędowy nie posiadając wymaganej prawem koncesji. 57-latkowi grozi kara grzywny nawet do 5 mln złotych, albo kara pozbawienia wolności.

Policjanci z Zamościa ustalili, ze 57-letni mieszkaniec tego miasta prowadził działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży oleju napędowego na stacji paliw. Mężczyzna nie posiadał jednak wymaganej prawem koncesji. Właściciel firmy tłumaczył, że koncesję posiada od 2005 r. jednak przeoczył termin jej wygaśnięcia.

Policjanci przeanalizowali dokumentację firmy i ustalili, że 57-latek nabywał i sprzedawał paliwo bez koncesji od 2015 roku. Przez ten okres firma wystawiła na zakupione paliwo ponad 940 faktur na łączną kwotę ponad 870 tys. złotych.

W stosunku do przedsiębiorcy toczy się postępowanie. Prowadzący działalność gospodarczą za prowadzenie obrotu paliwami ciekłymi bez wymaganej koncesji podlega odpowiedzialności karnej. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą Prawo energetyczne grozi kara grzywny do 5 000 000 zł, albo kara pozbawienia wolności do lat 5.

2017-09-21 16:45:22
(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. obywatelu nie kradnij – rząd nie znosi konkurencji

  • a poznałeś w swoim życiu jakieś mądrzejsze anegdoty niż jakieś oklepane populistyczne, plebejskie wypociny? Kolejny baranek co „wie” jak kierować państwem z zerowymi podatkami… Napisz ekonomiczne „Mein Kampf” .. może cie Rysiek Swetru doceni i wciągnie do partii

  • HEHEHE dobre, ale niestety prawdziwe.

 2. Jeżeli prowadził interes uczciwie i rzetelnie rozliczał się z fiskusem, to nie ma o co bić piany. Dobrać się do tyłków tym, co kręcą lody posiadając ważną koncesję.Takich w tym kraju nie brakuje.

 3. Dokladnie??

 4. Pampalini łowca zwierzą

  Co ze skokami? Kiedy ten wspaniały rząd weźmie się za swoich przestępców?

 5. Biore 5 lat ma klate i 5 baniek w kieszeni zostaje

  • Niech uważa z tymi latami. Skoro nie zapłaci 5 milionów to tak jakby zyskał 5 milionów! Więc trzeba zapłacić podatek od dochodu, a że nieudokumentowany no to 75% podatku 🙂

 6. Pięciu baniek nie zapłaci bo ich przecież nie ma, a jak pójdzie siedzieć to Państwo z naszych podatkowych pieniędzy da mu wikt i opierunek. Jaki w tym dla na s interes?
  Chyba tylko dla konkurencji – na zasadzie gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, tzn. zapłaci haracz Państwu i bedzie miał wymagane pozwolenie.w

 7. Juz o fachowcach co sprzedaja ukrainska 75 werwe nie wspomne

 8. Ciekawe, czy nie zorientował się, że upłynął termin ważności koncesji czy świadomie sprzedawał bez. Pytanie jeszcze kto mu to paliwo dostarczał. Hurtownia też nie ma prawa dostarczyć paliwa do stacji bez koncesji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska