Zniszczona nawierzchnia na al. Witosa zostanie naprawiona. „To szok, że tyle czasu to trwa”

Po dwóch tygodniach oczekiwania naprawiona zostanie zniszczona jezdnia na zjeździe z al. Witosa w stronę ronda przy Makro. Przez dwie godziny kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

We wtorek rozpocznie się naprawa nawierzchni na al. Witosa w Lublinie. Od dwóch tygodni na zjeździe z al. Witosa w kierunku skrzyżowania z ul. Krańcową jezdnia jest w fatalnym stanie. Nierówności wywołane zostały ulewą, jaka w poniedziałek 5 października przeszła nad miastem.

Deszczówki było tak dużo, że sieć nie była w stanie jej odprowadzić. Wysokie ciśnienie wody doprowadziło do uszkodzenia komory sieci deszczowej. Żeby jezdnia nie zapadła się całkowicie pod ciężarem przejeżdżających pojazdów, prawy pas jezdni w stronę Felina został wyłączony z ruchu. Z kolei na zjeździe w stronę ronda przy Makro, nawierzchnia jest pofalowana.

Miejsce to zostało oznakowane, wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h, lecz w obawie o swoje auta wielu kierowców zwalnia tam prawie do zera. To zaś powoduje niebezpieczne sytuacje, których efektem są liczne kolizje w tym miejscu. Tylko jednego dnia uczestniczyło w nich łącznie aż 10 pojazdów.

Praktycznie każdego dnia otrzymujemy sygnały od zbulwersowanych kierowców, którzy są w szoku, że od dwóch tygodni nikt z tym nic nie zrobił. Okazuje się, że naprawa uszkodzonej komory potrwa około miesiąca. Wszystko dlatego, że tego typu elementy powstają na zamówienie. Kiedy zostaną wyprodukowane i dostarczone do Lublina, dopiero wtedy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie mogło rozpocząć właściwe prace.

– To szok, że tyle czasu to trwa. Zaczynam sądzić, że w tym mieście osoby odpowiedzialne za stan nawierzchni chyba są oderwane od rzeczywistości. Ja rozumiem, że jest awaria, że trzeba czekać na jakieś tam elementy, jednak dlaczego nikt nie wyrówna przynajmniej nawierzchni. Przecież to pół godziny pracy jednej maszyny. A od razu poprawi się bezpieczeństwo w tym miejscu. Czy naprawdę po raz kolejny trzeba czekać, aż dojdzie do poważnego wypadku, żeby urzędnicy zaczęli logicznie myśleć? – napisał do nas Pan Grzegorz. Podobnych sygnałów otrzymaliśmy wiele.

Wiadomo już, że prace związane z naprawą nawierzchni rozpoczną się we wtorek o godzinie 10:00. Mają potrwać dwie godziny. W tym czasie będą występowały utrudnienia w ruchu. Zjazd z al. Witosa w kierunku ronda im. Kasprzaka zostanie całkowicie zamknięty. Objazd będzie poprowadzony ulicą Emanuela Graffa przez skrzyżowanie z ul. Łęczyńską.

(fot. lublin112)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. Lublin najgorsze drogi w Polsce !!!!

 2. „Zjazd z al. Witosa w kierunku ronda im. Kasprzaka zostanie całkowicie zamknięty. Objazd będzie poprowadzony ulicą Emanuela Graffa przez skrzyżowanie z ul. Łęczyńską.”

  Kompletnie nie rozumiem tego fragmentu. Jak zjazd do ronda zostanie zamknięty to następny jest dopiero do męczynników albo grygowej.. grafa jest w drugą stronę kawałek dalej i w przeciwnym kierunku.

 3. Jaki gospodarz takie ulice.

 4. Naprawcie tą Witosa od Felina do Grafa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia