Weszli do mieszkania pod pretekstem sprawdzenia wodomierzy, ukradli pieniądze i biżuterię

Lubelscy policjanci poszukują sprawców oszustwa i kradzieży na szkodę mieszkanki Lublina. Oszuści podając się za pracowników administracji, pod pretekstem sprawdzenia wodomierzy weszli do mieszkania starszej kobiety i ukradli pieniądze oraz biżuterię.

W miniony piątek do lubelskich policjantów zgłosiła się mieszkanka Lublina, która oświadczyła, że została podstępnie okradziona.

Do mieszkania kobiety przyszło dwóch mężczyzn podających się za pracowników administracji. Ich wizyta miała być związana z koniecznością sprawdzenia wodomierzy.

Sprawcy, podczas swojego pobytu skutecznie odciągali uwagę pokrzywdzonej. Po krótkiej wizycie nieznajomi opuścili mieszkanie emerytki. Po ich wyjściu mieszkanka Lublina zorientowała się, że z mieszkania zginęły oszczędności oraz złota biżuteria o łącznej wartości 7,5 tysiąca złotych.

Teraz policjanci poszukują złodziei i apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Wszystko dlatego, że podobnych sytuacje jest w ostatnim czasie sporo. Oszuści podają się również za pracowników zakładu gazowniczego czy też energetycznego. Starają się wejść do mieszkań pod różnymi pretekstami, głównie sprawdzenia licznika czy też instalacji.

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Droga redakcjo tak z ciekawości z jakiej spółdzielni jest to zdjęcie, bo tyle lat robię remonty mieszkań ale pierwszy raz widzę w bloku filtr przed wodomierzem. Czyżby spółdzielni miała nadwyżkę kasy?

    • Redakcja podpisała zdjęcie (fot. pixabay.com) pod textem. Trudno, by wysyłali fotoreportera do każdego zdarzenia. W tej sprawie zdjęcie (czego/kogo) nic by nie wniosło, ale trzeba coś wrzucić, bo czytelnicy bardziej oglądają niż czytają, co widać choćby po Tobie 😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.