Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znaleźli lusterko i sprawdzają monitoringi. Trwają poszukiwania ciężarówki, której kierowca doprowadził do groźnego wypadku (nowe zdjęcia)

W okolicach miejsca wypadku busa znalezione zostały elementy ciężarówki, której kierowca doprowadził do zdarzenia. Potwierdzono też, że był to ciągnik siodłowy z naczepą.

Policjanci z Łęcznej prowadzą zakrojone na szeroką skalę poszukiwania kierowcy ciężarówki, który dzisiaj rano doprowadził do wypadku na drodze krajowej nr 82. Jak już informowaliśmy, po godzinie 6 w miejscowości Zofiówka pasażerski bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok.

Z relacji świadków wynikało, że poruszająca się z naprzeciwka ciężarówka nagle zjechała częściowo na przeciwległy pas ruchu i zaczepiła o pojazd. Na skutek uderzenia w busie rozbite zostały dwie szyby, a jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Sprawca zdarzenia nawet się nie zatrzymał i odjechał z miejsca wypadku.

Łącznie w zdarzeniu poszkodowanych zostało 13 osób, z czego 8 z nich odniosło obrażenia ciała. Jak nam przekazano, wśród nich nie było dzieci. Zarówno pasażerowie, jak też kierowca busa byli przytomni. Wśród najpoważniejszych obrażeń ratownicy wymieniają złamania kończyn.

Prowadzone na miejscu oględziny wykazały, iż sprawca wypadku poruszał się ciągnikiem siodłowym z naczepą. Nieopodal rozbitego busa znaleziono elementy ciężarówki, w tym urwane lusterko. Policjanci sprawdzają też nagrania z kamer monitoringu znajdujących się w okolicach trasy. Jednocześnie funkcjonariusze zaapelowali o kontakt do kierowców, którzy w tym czasie jechali od strony Łęcznej i posiadają w swoich autach kamery.

(fot. lublin112)

34 komentarze

 1. Niech się w końcu Policja obudzi i weźmie za tych pseudokierowcow ciezarowek wożących odpady z kopalni bo dojdzie do katastrofy. Kierowcy jeżdżą jak chcą i robią co chcą odkryte plandeki teren zabudowany 80 km/h, podwójna ciągła, skrzyżowanie to dla nich nie problem zeby wyprzedzac. Prosba do innych kierowców wrzucajcie filmiki na stop-cham bądź rejestrujcie wykroczenia na krajowa mapa zagrozen. Razem możemy wszystko

  • Popieram w 100 jak nie 200%. Jeżdżą jak chcą 80-90 km/h w zabudowanym, podwójne ciagle a co jeszcze to ścinanie zakrętów.

 2. To napewno jakiś Ukrainiec

 3. I co, znaleźli go?

  • Zrozpaczona i załamana siostra

   Znajdą i co z tego Tak jak znaleźli kierowcę skanii z wypadku busa w Lechowce w sierpniu Zwial i udaje że nic nie nie wie Zganiają winę na kierowcę osobówki który zginął na miejscu Zmarło już 4 osoby i nadal jeżdżą jak wariaci pomimo wysokich kar Stracilam siostre, mama córkę szwagier żonę i nie ma winnego….

 4. mi to się najbardziej podoba ten ratownik…. ;-)))))))

 5. Dla mnie to niezrozumiałe! Dlaczego nie ma obowiązku instalowania rejestratorów video w autach przewożących powyżej 7 osób? Sprawcę by już dawno wytargali z nory w której się schował.

 6. Witam, skromnie wydaje mi się że pomiary wysokości śladów- pojazd na kołach i obciążony względnie tą samą liczbą osób, przepraszam jeśli na zdjęciach tego nie widać. Pozdrawiam.

 7. A jak to Policjant był ?? 😛

 8. Można postawić drona nad skrzyżowaniem jak to zrobiono w Puchaczowie i łapano kierowców że nie zatrzymywali się na stopie a nie można monitorować kierowców ciężarówek jak jeżdżą w terenie zabudowanym? Trochę to dziwne a raczej śmierdzi mi tu korupcja. Ostatnio jechałem za policja która jechała centralnie za ciężarówka przeworzaca kamień z kopalni a naczepa jak zwykle była niezakryta i oczywiście policja nic z tym nie zrobiła. Dlaczego bo pewnie tego nie zauważyła

 9. Coś mi tu nie gra. Skąd wiadomo że to samochód ciężarowy przekroczył oś jezdni i jest sprawcą. Kierowca busa tak oświadczył ? . A może to było odwrotnie , może to kierowca busa przekroczył oś jezdni. Wszyscy jeżdżą z kamerkami , busy komunikacyjne też powinny mieć dla własnego bezpieczeństwa. Wydaje mi się że to nie było zderzenie pojazdów tylko otarcie się w wyniku którego w samochodzie ciężarowym odpadło lusterko wsteczne. Uważam również że kierowca busa nie zapanował nad pojazdem po otarciu się o lusterko ciężarówki, co wskazuje że kierowca nie trzymał kierownicy, albo się ledwo jej trzymał.

 10. Lory a za nimi królowie szos ,jeżdzą 110km/h ,kilka dni za takim jechałem i nie wierzyłem co widzę.KARAĆ I JESZCZE RAZ KARAĆ