Zmiany w organizacji ruchu w rejonie przebudowy ul. Muzycznej

Od piątku 4 listopada zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic: Nadbystrzyckiej, Narutowicza, Głębokiej i Muzycznej. Zmiany polegają przede wszystkim na dopuszczeniu do ruchu ul. Muzycznej i zmianie pierwszeństwa na samym skrzyżowaniu.

Zmiany wprowadzone zostaną w piątek 4 listopada pomiędzy porannym a popołudniowym szczytem komunikacyjnym. Poniżej szczegół zmian.

I. Ul. Muzyczna

W dalszym ciągu ul. Muzyczna jest placem budowy, a w związku z tym w dalszym ciągu będą występowały tam ograniczenia. Ruch zostanie dopuszczony na odcinku od wspomnianego wyżej skrzyżowania do ul. Szczerbowskiego z nakazem skrętu w lewo w ul. Szczerbowskiego. Z tego nakazu zwolnione będą wyłącznie: pojazdy budowy, służb komunalnych, dojeżdżające do szkół artystycznych i posesji. Co za tym idzie z ul. Szczerbowskiego będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo, z którego wyłączone będą również wyłącznie pojazdy wymienione wcześniej. Do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie ruchu na każdej jezdni, z możliwością wyjazdu z ul. Muzycznej w każdym kierunku. Na dopuszczonym do ruchu odcinku obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h.

II. Sygnalizacja świetlna

Ruchem na skrzyżowaniu będzie w dalszym ciągu sterowała sygnalizacja świetlna. Od momentu zdemontowania wysięgników i kamer detekcji Systemu Zarządzania Ruchem działa ona w trybie tzw. „stałoczasowym”, a od 4 listopada dodatkowo będzie działać w trybie całodobowym. Do czasu montażu na skrzyżowaniu docelowej sygnalizacji, przewidzianej w ramach budowy ul. Muzycznej, czas dla poszczególnych wlotów pozostanie na niezmienionym poziomie. Wynosi on 22s dla wlotu ul. Głębokiej, 41s dla wlotu ul. Nadbystrzyckiej, około 13s dla wlotu ul. Muzycznej oraz 38s dla wlotu ul. Narutowicza i 33s dla prawoskrętu z ul. Narutowicza w ul. Głęboką, gdzie jeszcze na 50s zapala się zielona strzałka. Po zakończeniu prac nad sygnalizacją, będą nią ponownie sterować urządzenia dostosowujące poszczególne czasy do natężenia ruchu.

III. Skrzyżowanie ul. Narutowicza/ul. Głęboka/ul. Nadbystrzycka/ul. Muzyczna

Na samym skrzyżowaniu, od 4 listopada, będzie funkcjonowała już docelowa organizacja ruchu. Oznacza to, że na wlocie ul. Narutowicza, ul. Głębokiej i ul. Nadbystrzyckiej będzie już docelowe oznakowanie poziome i pionowe. Podstawową zmianą jest, wspomniane wcześniej, podporządkowanie ul. Narutowicza w tym także prawoskrętu w ul. Głęboką. Ponadto, po zewnętrznej stronie wyspy trójkątnej zostanie zorganizowany pas do jazdy na wprost w ul. Nadbystrzycką i krótki pas lewoskrętu w ul. Muzyczną. Na wlocie ul. Głębokiej pozostaną tak jak dotychczas 4 pasy ruchu. Z dwóch pasów ruchu będzie można jechać na wprost w ul. Muzyczną, z czego z prawego-skrajnego będzie można skręcić również w prawo w ul. Nadbystrzycką. Dwa pasy ruchu znajdujące się najbliżej pasa rozdziału nadal będą służyły do skrętu w lewo w ul. Narutowicza. Wlot ul. Nadbystrzyckiej pozostaje bez zmian.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków. drogowych.

2016-10-28 15:10:13
(fot. archiwum)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Jeśli wyłączą światła przy zmienionym pierwszeństwie, to tam będzie armagedon. Przecież nikt nie patrzy na znaki – każdy jedzie na pamięć…

 2. To mamy nowe miejsce na klepanie samochodów na koszt idiotów

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia