Zmasowana akcja policji na terenie czterech województw. 28 osób zatrzymanych, 100 przeszukań, ujawniono 39 sztuk broni (wideo, zdjęcia)

Blisko 100 przeszukań, 28 osób zatrzymanych i przejęte 39 sztuk broni, a także 1500 sztuk amunicji, to efekt zmasowanej akcji CBŚP. W działaniach prowadzonych na terenie czterech województw udział wzięło blisko 340 policjantów.

Policjanci CBŚP z Kielc pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się nielegalnym handlem bronią i amunicją. Grupa ta działała od 2017 roku do stycznia 2020. W minioną niedzielę mundurowi przeprowadzili zmasowaną akcję na terenie czterech województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego.

Niemal 340 policjantów w jednym momencie weszło na teren blisko 100 obiektów, gdzie dokonano przeszukań i zatrzymań. Podczas działań mundurowi zatrzymali 28 osób. Co więcej, zabezpieczono 39 sztuk broni palnej oraz 1500 sztuk amunicji. Ponadto zabezpieczono części konstrukcyjne broni palnej oraz osprzęt do broni np. tłumiki dźwięku. Część zabezpieczonej broni znajdowała się w skrytkach, specjalnie przygotowanych do jej przechowywania. W działaniach udział brali policjanci z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Kielc, Radomia i Lublina oraz pirotechnicy CBŚP oraz biegli z Komend Wojewódzkich Policji w Radomiu i Krakowie.

 

 

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, gdzie prokurator przedstawił części osób zarzuty dotyczące handlu bronią palną, a pozostałym posiadania broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia. Ponadto 5 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Wszystkie zabezpieczone przedmioty zostaną poddane szczegółowej analizie przez śledczych, którzy będą teraz ustalać między innymi to czy przejęta broń mogła być wykorzystana do popełnienia przestępstw. Śledczy będą także wyjaśniać w jaki sposób osoby, które są podejrzane o handel bronią weszły w jej posiadanie. Sprawa jest rozwojowa i policjanci CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(fot. wideo CBŚP)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Myślałem że polskie grupy przestępcze posługują się lepszą bronią, a nie obrzynami z I i II wojny światowej i myśliwskimi sztucerami ! To pseudo myśliwi, a nie grupa przestępcza !

  • Część tego sprzętu to pewnie dopiero miała trafić do miłośników łowiectwa – tych niekoncesjonowanych.

  • Dyrdymałko Eustachy

   Cóż, jaki kraj taka broń. Lepszą wywieźli za granicę nasi bohaterscy misjonarze w celu nawracania innowierców na jedynie słuszną wiarę

 2. Paru dziadków prepersów zawinęli. Bo mieli muzealne flinty na zombie. Rzeczywiście, sukces pełną gębą. Kraj z dykty i paździerzu.

  • Masz całkowitą rację, gdzie nam się równać z takimi postępowymi krajami jak Francja czy Szwecja. Tam 340 policjantów nie może ogarnąć dwóch ulic, u nas starcza na 4 województwa. Proponuję odwiedzić Malmö, o ile wrócisz to jako zwolennik PiS. Wielu polskich przedwojennych komunistów też zmieniło poglądy po przymusowej wizycie w raju czyli ZSRR.

 3. Brawo. Ale sukces! 340 policjantów wzięło udział w rozbiciu jakiejś niezarejestrowanej grupy rekonstrukcyjne. Szczere gratulacje

 4. Poważne państwa (i narody) świetują radosne wygarzenia, np. zwycięstwa. My stale świetujemy klęski i tragedie i robimy koło nich szum jak ta akcja rozzbrajania potencjalnych zakłócaczy obchodow Auschwitz.

 5. Dobrze czytam, że zatrzymano 28 osób, z czego aresztowano tylko 6?

 6. A kiedy coś zrobią z oszustami kubków I cukierków. Przekładają broń i zapraszamy do gry

 7. Coś nieprawdopodobnego. Muzeum techniki. Jaki kraj tacy przestępcy, jacy przestępcy takie uzbrojenie. Śmiech na sali.

 8. Dlaczego polskim władzom zależy na całkowitym rozbrojeniu społeczeństwa? Czyżby było coś na rzeczy? Coraz częściej się słyszy, że schwytano groźnego bandytę co miał trzy naboje z II wojny światowej w kredensie i grozi mu za to 8lat. Jestem i będę za posiadaniem broni, bo jak wiemy to nie broń zabija tylko człowiek. A człowiek nienormalny to i gołymi rękami potrafi zabić, nie wspominając nawet o nożach i broni białej.

 9. Muzeum rozbroili, nie ma co.

 10. noc muzeów jest jakoś w lecie a nie w styczniu i wtedy się zwiedza a nie zabiera eksponaty

 11. Patrząc na te fotki to wstyd, poprostu wstyd panie premierze.
  Należałoby taki „sukces” utajnić bo dla 340 osób dniówkę wypłacić, to jakie to są koszty, żeby nazbierać starego dziadostwa?
  Jedyna nadzieja, że po miesiacach wytężonej pracy techników balistycznych może zostanie wykryty jakiś sprawca…

 12. Rozbroili klusowników z tego co widać. W każdej wiosce w pobliżu kompleksów leśnych znajdą takie cudeńka.

 13. ale zabytki chyba wszyscy sasiedzi by nas wystrzelali

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7499zł 0.9%
  • GBP 4.9125zł 0.69%
  • EUR 4.4168zł 0.22%
  • CHF 4.0887zł -0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie