Droga z Parczewa do Siemienia została wyremontowana. Odbyło się jej uroczyste otwarcie (zdjęcia)

Wyremontowana została droga z Parczewa do Siemienia. Przez lata nawierzchnia była pełna dziur i nierówności. Na całym odcinku ułożono nowy asfalt, powstały też chodniki i ścieżka rowerowa.

W ubiegłym tygodniu miało miejsce uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej na odcinku Parczew – Siemień. Prace obejmowały 10 km odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 813 w Parczewie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 815 w Siemieniu. Oprócz nowej nawierzchni, która została wzmocniona i w niektórych miejscach poszerzona, wykonane zostały: chodniki, zjazdy indywidualne do posesji, pobocza, zieleńce, ciąg rowerowy, zatoki autobusowe a także urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Do tego na grobli przy stawach powstała całkowicie nowa konstrukcja drogi, przebudowano też przepusty oraz odtworzono istniejące rowy.

W uroczystym otwarciu wzięli udział Starosta Parczewski Jerzy Maśluch, Wójt Gminy Siemień Tomasz Kanak, Zastępca Burmistrza Parczewa Michał Bożym, a także przedstawiciele władz samorządowych powiatu parczewskiego, gminy Parczew i gminy Siemień a także duchowni.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 14 mln złotych, z czego około 4 mln stanowią środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Pozostała kwota pochodzi ze środków samorządów: Powiatu Parczewskiego, Gminy Siemień i Gminy Parczew.

(fot. SP Parczew)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Mam nadzieję, że był xiądz bo tylko dzięki jego czarom droga będzie bezpieczna.

 2. DW 820 ŁĘCZNA – PARCZEW może ktoś wie co tą drogą ?
  czy szykuje się jej remont ?

  • Tata srata... tuj !!!

   Zróbcie zrzutę tak jak na budowę kościoła – będzie szybciej

   • co masz do kościoła ? nikt ci nie każe dawać na kościół ani chodzić do niego
    ja nie daje inie chodzę i pitolę na kościół tak jak ty

  • Chyba nie prędko.. Coś tu były głosy o remoncie DW 815 Parczew Wisznice ale nie za prędko. Sosnowca Dwór Łęczna też nie bo kasę zabrali na inny remont drogi na południe wojewodztwa

 3. Dobrze, że ułatwiono wjazd na CPR poprzez obniżenie krawężnika. Tym sposobem będzie można wygodniej zaparkować, albo korek ominąć/wyprzedzić jadąc ciągiem pieszo-rowerowym.

 4. państwo świeckie to fikcja

  Oczywiscie ze był „dobrodziej z kropidlem ” Bez niego zadne uroczystosci w tym ” świeckim państwie ” nie są na chwilę obecną możliwe

  • Jeżeli kropidło legalizowane i z ważnym przeglądem to wszystko wygląda na prawidłowo wykonaną usługę. Te kilka tysięcy za nie wymaga nawet ogłoszenia przetargu. Pozostaje tylko podać do publicznej wiadomości ile kosztowała „co łaska”, bo skoro to inwestycja publiczna to wszystko powinno być jawne.

 5. Gdzie garnek naczelny otwieracz

 6. a gdzie bus pas

 7. Nam wszystkim potrzebne jest błogosławieństwo, a nie przekleństwo. W śmierci równi jesteśmy. Po co się tak m-wymądrzać.

 8. Ściezka rowerowa zeby ludzie nie mogli przejsć tylko przeciskać się między rowerami. Dno.

 9. Ciekawe kiedy pierwszy okoliczny szybki i wściekły rozbije swoje BWM albo Audi i zacznie się lament, że pewnie asfalt za śliski

 10. Ciekawe ile wziął xiądz i czy te 3 samorządy też się zrzuciły na jego usługę?

 11. Jest tam fajnyodcinek… Jadąc do siemienia będzie mniej więcej na przeciwko Jaroszów. Prawie jak koło parczewskiego targu. Żenada że to Bart…oddał, a ktoś odebrał. Żeby ciebie tak wytelepało ty…(brak określenia w słowniku wulgaryzmów polskich)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online