Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zmarła 8-latka zarażona groźną bakterią. Gmina przestrzega o chorobie

Nie udało się uratować dziecka zarażonego meningokokami. Początkowo podejrzewano grypę, badania wykazały jednak obecność śmiertelnie niebezpiecznej bakterii.

W szpitalu w Lublinie zmarła 8-letnia dziewczynka, u której stwierdzono inwazyjną chorobę meningokokową. Dziecko pochodzi z powiatu łukowskiego, niepokojące objawy rodzice zauważyli w minioną niedzielę. Podejrzewano silny atak grypy. Dziewczynkę przewieziono do szpitala w Łukowie, jednak jej stan zaczął drastycznie się pogarszać.

Dwie godziny później śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował dziecko do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Przeprowadzone badania wykazały inwazyjną chorobę meningokokową. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, życia 8-latki nie udało się uratować.

Powiadomiono o wszystkim sanepid. Zapadła decyzja o zastosowaniu chemioprofilaktyki u rodziny dziecka, jak też u osób, z którymi miała ona bezpośredni kontakt. Antybiotyki podano także dzieciom ze szkoły, do której uczęszczała dziewczynka. Z kolei wójt Gminy Serokomla, gdyż to w tej miejscowości mieszkała 8-latka, rozpoczął akcję informacyjną na temat zakażenia tą groźną bakterią. Mieszkańcy dowiadują się o sposobie rozprzestrzeniania się bakterii, oraz o objawach zakażenia.

(fot. lublin112)
2018-03-29 21:12:06

58 komentarzy

 1. Znając szpital w Lbn to zanim dzieckiem się ktoś zajął zdążyło umrzeć.

 2. Baba za kierownicą

  Brawo dla naszego państwa! Przecież są szczepionki przeciwko meningokokom, ale oczywiście dla nich są zbyt drogie by były refundowane. Lepiej wypłacić zasiłek pogrzebowy rodzicom niż zaszczepić dzieci. Ekonomia.

  • Szczepienie nie jest obowiązkowe, więc już babo wracaj za kierowcę tej zabawki.

   • Baba za kierownicą

    Nie jest, a jak widać powinno! To wynikało z mojej wypowiedzi.

    • Baba za kierownicą

     A co za tym idzie, bezpłatne. Te szczepionki są bardzo drogie i nie każdego na nie stać.

 3. Tak jak pedaliści z masy kretynicznej.

 4. Co wy macie z tymi szczepionkami? To nie szczepionki czy ich brak bylo przyczyna smierci dziecka

  • O zgrozo…. W jakim świecie ja żyję i z jakimi ludźmi dookoła…. Zaczynam się bać. Wyrazy współczucia