Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zlikwidowano laboratoria amfetaminy. W akcji policjanci CBŚP z Lublina (wideo, zdjęcia)

Policjanci CBŚP zlikwidowali pod Warszawą i w Toruniu laboratoria, w których wytwarzane były narkotyki. W likwidacji tych miejsc i zatrzymaniu osób odpowiedzialnych za ten proceder brali udział m.in. policjanci z Lublina.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji od dłuższego czasu ustalali członków zorganizowanej grupy przestępczej, działających na terenie woj. mazowieckiego. Przestępcy sprzedawali nie tylko narkotyki, ale także zajmowali się ich produkcją.

Pierwsze laboratorium, gdzie wytwarzana była amfetamina, zlikwidowane zostało w 2018 roku na obrzeżach Warszawy. Kolejne działania przeprowadzono w kwietniu na terenie powiatu rawskiego. Policjanci zlikwidowali kolejne laboratorium amfetaminy. Policjanci weszli na prywatną posesję niemal w ostatniej chwili, ponieważ cały sprzęt służący do produkcji substancji został już spakowany do samochodu.

Mundurowi zabezpieczyli ponad 36 litrów substancji zawierającej amfetaminę, z której można by uzyskać niemal 50 kg siarczanu amfetaminy, tj. 50 tys. działek narkotyku, o czarnorynkowej wartości około 2 mln zł. Zabezpieczono także ponad 5 litrów BMK, tj. prekursora służącego do wytwarzania amfetaminy oraz wiele innych odczynników chemicznych wykorzystywanych przy wytwarzaniu narkotyków. W trakcie akcji zatrzymano trzech mężczyzn.

W stosunku do dwóch mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W Toruniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Lublinie zlikwidowali kolejne laboratorium. Do tego uderzenia funkcjonariusze przygotowywali się przez kilka miesięcy zbierając informacje o osobach mogących mieć związek z przestępczością narkotykową. Podczas działań zatrzymano dwie osoby. Najpierw wpadł 51-letni mieszkaniec Torunia, a chwilę później jego 40-letnia znajoma.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 litry płynnej amfetaminy, a także kwasy, odczynniki chemiczne oraz naczynia i narzędzia służące do jej produkcji. Policjanci znaleźli także 4,5 kg amfetaminy, kilogram marihuany i 160 gramów kokainy. W mieszkaniu kobiety policjanci CBŚP znaleźli 117 gramów amfetaminy oraz sprzęt do porcjowania i przygotowywania narkotyków.

W Prokuraturze Okręgowej w Zamościu mężczyzna usłyszał zarzut produkcji znacznych ilości substancji psychotropowych oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Kobiecie przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Decyzją sądu oboje zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

(fot. wideo CBŚP)

5 komentarzy

  1. Siarczan amfetaminy. Sama nazwa przyprawia o wymioty. Tak na moje oko ten proszek ma takie same działanie dla ludzkiego mózgu jak proszek do prania w pralce. Z każdym praniem degraduje nie odwracalnie. (enjoy).

  2. Czyli Dyrektor z Torunia pomnażał podarowane mu srebrniki.

  3. I bardzo dobrze . Zamykać dilerów na długie lata .

  4. PKB kraju zacznie spadać jak taka ilość nie trafi na rynek, co te policjanty xD

Wiadomości z info112