Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po zimowej przerwie rusza multimedialna fontanna na Placu Litewskim. Sprawdź terminy pokazów

Wraz z początkiem maja rozpoczną się popularne zarówno wśród mieszkańców Lublina jak i turystów, pokazy na multimedialnej fontannie na Placu Litewskim. W tym roku odbędzie się około 40 tego typu widowisk.

Podobnie jak w roku ubiegłym, pokazy na multimedialnej fontannie na Placu Litewskim w Lublinie podziwiać będzie można w piątki i soboty. Każdy z nich będzie się rozpoczynał po zapadnięciu zmroku, o godzinie 21:30. Na miesiąc maj zaplanowano łącznie 9 pokazów, zaś w tym roku ma ich być około 40. Zgodnie z zasadą przyjętą w poprzednim roku, większa ilość pokazów będzie miała miejsce przy okazji dużych festiwali czy wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym mieście.

Dodatkowo w planach jest wprowadzenie nowych pokazów na miesiące letnie, kiedy mieszkańcy spędzają więcej czasu w przestrzeni miejskiej, a Lublin liczniej odwiedzają turyści. W maju przedstawione zostaną trzy widowiska: Sen o mieście, Historia Placu Litewskiego na wesoło oraz Wydarzenia kulturalne. W czwartek 3 maja, sobotę 12 maja, piątek 18 maja i piątek 25 maja widzowie obejrzą Sen o mieście. Jest to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów oraz artystów nowego cyrku.

W piątek 4 maja, piątek 11 maja oraz sobotę 26 maja podziwiać będzie można Historię Placu Litewskiego na wesoło, czyli pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina. Z kolei w soboty 5 i 19 maja zaplanowano Wydarzenia kulturalne, będące prezentacją najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

(fot. lublin112)

4 komentarze

  1. Super, zrobi się ciepło to można się będzie tam kąpać a wieczorem obejrzeć pokaz. Tylko stoiska z grillem brakuje ???

  2. Ciekawe, ile kosztowało miasto uruchomienie tego cuda po zimie? A drugie pytanie, ile taki pokaz kosztuje? Turystów z drugiego końca Polski raczej to nie ściągnie a jedynie „Makdunald” zarobi. Dokładają się chociaż do pokazów, czy Żuk ich zwolnił od płacenia podatku?

    • Typowy pisowca.. aby tylko dostać już wy się popisaliście władzą w Lublinie…..

      • Osiem lat popisów w kraju wystarczy. Miliardy pieniędzy podatników wypłynęły do kieszeni sitwy. PeOwską pijawkę czas od kroplówki z kasy miejskiej oderwać. Ilu to byłych i obecnych radnych zasiada w komisji AA biorąc ćwierć minimalnej krajowej za jedno godzinne posiedzenie? Ubyło pijaków? Nic dziwnego, że przy takiej polityce, Lublin ma 1,3 miliarda długu. Idz, rozkoszuj się spektaklem a Żuk tymczasem kolejne tereny opchnie deweloperom.

Wiadomości z info112