Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej przyczyną zderzenia pojazdów (zdjęcia)

W środę rano na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W rejonie kolizji nie ma utrudnień z przejazdem.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 10 na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego w Lublinie. Na miejscu nie interweniowały służby ratunkowe.

Zderzyły się tam dwa pojazdy – osobowy citroen oraz dostawczy ford. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem osobowym poruszała się od strony Warszawy w kierunku centrum. Po wjechaniu na skrzyżowanie uderzyła w bok dostawczego forda, którego kierowca jechał od strony ul. Ducha w kierunku al. Sikorskiego. Jak nam przekazano, kierująca citroenem miała wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Uczestnicy kolizji porozumieli się sami pomiędzy sobą. Nie ma utrudnień w ruchu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej przyczyną zderzenia pojazdów (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Forum zaraz napisze, że ten który miał zielone powinien się upewnić czy może jechać, bo inaczej będzie uznany za Świętą Krowę. Nawet jak ma się zielone, to należy się upewnić czy można wejść/wjechać.
  Jak się ze mną nie zgadzacie, to zajrzyjcie w pierwsze lepsze zdarzenie z udziałem pieszego czy rowerzysty i sobie poczytaj, że ten z pierwszeństwem jednak nie ma pierwszeństwa. A jeżeli ktoś „korzysta” ze swojego pierwszeństwa to znaczy, że jest Świętą Krową.

  • Ostatnio na pieszej wyprawie w górach zobaczyłem znak A-18a, i od razu pomyślałem że powinien być na stałe przypięty pod artykułami Lublin112 jako ostrzeżenie dla nieświadomych, którzy przeczytają komentarze. 😉
   A Twój wpis Franiu jak najbardziej trafny.

  • Masz racje Franciszku. Pato samochodziarze, posiadacze prawa jazdy – i tak Ciebie shejtują. Dobrze, że jesteś wyrzutem ich sumienia.

 2. Grażynka z Klanu

  Uczestnicy kolizji porozumieli się sami pomiędzy sobą, a ja bym uczestnikom podała alkomacik.

 3. A jak sprawczyni wysiadła? Nieźle ją przyparł! I wcale nie oznacza to końca sprawy, w domu jak ochłonie, po konsultacji ze starym i forum, może stwierdzić że to nie jej wina, a podpisała papiery bo była w szoku. I dobry prawnik to odkręci.

  • Jest parę osób, które były świadkami kolizji stojąc na czerwonym, kiedy nagle przejechał obok nich na środek skrzyżowania Citroen.
   Jest również monitoring na tym skrzyżowaniu.
   Wizyta policji dała by tylko mandat dla Pani i tyle.

 4. Grażynka z Klanu

  na pierwszej fotce widać że trącony jest też sygnalizator, i kto za naprawę zapłaci?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo