Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie podczas zmiany pasa ruchu. Audi zatrzymało się na barierze

Zmieniał ciężarówką pas ruchu, nie zauważył jadącego obok audi. Pojazd wpadł na barierę energochłonną. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 10:35 na al. Kraśnickiej w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Głęboką i Nałęczowską zderzyły się dwa samochody: ciężarowe volvo i osobowe audi. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, oba pojazdy jechały w kierunku Kraśnika. Kierujący ciężarowym volvo mężczyzna zmieniając pas ruchu z lewego na prawy, nie zachował ostrożności i zaczepił o znajdujące się na prawym pasie audi. Wytrącone z toru jazdy auto zatrzymało się na barierach energochłonnych.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Pasażerka audi, kobieta w ciąży, została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Przez blisko dwie godziny występowały spore utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane: Kamil, Piotr, Michał, Andrzej, Wojtek – DZIĘKUJEMY)
2017-12-04 14:13:59

12 komentarzy

 1. Ehhh znowu Audi 🙂

 2. Czy zabrano mistrzowi kiery PJ? Co będzie wyczyniał jak podepnie naczepę?

 3. czy sygnalizował zamiar zmiany pasa ruchu z właściwym wyprzedzeniem, czy oszczędza na żarówkach bo nie stać go na zakup nowych żarówek?

 4. zerknijcie w powiększeniu w którą stronę ma ciągnik lusterko do martwej strefy wygięte, na zewnątrz a nie do kierowcy chociaż wątpię żeby z dobrze ustawionego w ogóle korzystał jak takie manewry robi

 5. Prawdopodobnie w pewnym momencie audi znalazło się w tzw. martwym polu i nieszczęście gotowe. Lepiej unikać jazdy na wysokości kabiny ciężarówki z prawej strony (tuż za i przed nią też). Obserwacja w lusterkach jest utrudniona. Szczególnie w trudnych warunkach pogodowych.
  Szerokości i przyczepności wszystkim;)

  • „w tzw. martwym polu i nieszczęście gotowe” – nie no proszę Cię, codziennie ja znajduję się w ok. 300 martwych polach oraz tyle samo aut w moim martwym polu (ciekawe czy ustawienie lusterek sprawdziła drogówka) – TO CIĄGNIK ZMIENIA PAS I NA NIM CIĄŻĄ OBOWIĄZKI WYNIKAJĄCE Z PORD

   ” Lepiej unikać jazdy na wysokości kabiny ciężarówki z prawej strony (tuż za i przed nią też). ” – jeżeli przepisy na to zezwalają to dlaczego JA mam unikać?? to kierowca ZAWODOWY który posiada kwalifikacje, i znów się powtórzę – TO CIĄGNIK ZMIENIA PAS I NA NIM CIĄŻĄ OBOWIĄZKI WYNIKAJĄCE Z PORD

   „Obserwacja w lusterkach jest utrudniona.” jeśli są ustawione na tzw. PAŁĘ to wiadomo że widzi tzw. NIC

   „Szczególnie w trudnych warunkach pogodowych.” – w tych samych warunkach przemieszczają się kat. A, B, C, D itd. to nigdy nie było i nie jest usprawiedliwieniem, za CIĘŻKIE to niech odpuści i wolne sobie weźmie

   „Szerokości i przyczepności wszystkim;)” – a tu się z Tobą zgodzę, wszystkim i również Tobie tego samego, Pozdrawiam

  • Martwy to ty masz mózg stachu (zobacz zdjęcia)

 6. Z lewego na prawy? Pod prąd jechali?

 7. Tony Hawk’s jak nic

 8. Fiat i Mercedes POJECHALO dalej

Z kraju