690 680 960

Zderzenie opla z volkswagenem na ul. Bohaterów Września. Jedna osoba w szpitalu

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia pojazdów na ul. Bohaterów Września w Lublinie. Po raz kolejny nie pomogło nawet dodatkowe, widoczne z daleka oznakowanie.

Do zdarzenia doszło we wtorek na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Września i Zelwerowicza w Lublinie. Około godziny 18:30 zderzyły się tam dwa samochody osobowe: volkswagen i opel. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem mężczyzna wyjeżdżał z ul. Zelwerowicza. Wymusił jednak pierwszeństwo przejazdu na oplu, jadącym w kierunku obwodnicy.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierujący oplem został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

40

41

43

(fot. lublin112)
2017-08-29 21:39:43

8 komentarzy

 1. Zatrzymać prawko i do okulisty skierować ,moze ślepy jak nie widzi oznakowania które aż bije po oczach

  • ty sobie kup okulary jak nie widzisz, że jest to krzyżowanie dwóch dwupasmówek o dużym natężeniu ruchu…już to wystarcza żeby były tam światła..a są na sąsiednich w zupełnie zbędnych miejscach…teraz robią następne…bo by z 3 bloków się słabo wyjeżdżało…

 2. Jakim trzeba być ślepym żeby nie zauważyć licznych w tym miejscu znaków inforujących o tym że nie ma się tu pierwszeństwa jadąc od Zelwerowicza? Bardzo dobrze niech się wszyscy wytłuką to będzie luźniej na mieście zważywszy na fakt że za chwilę zaczyna się rok szkolny i akademicki

  • też tak uważałem, jednak ostatnio też mało się nie przewiozłem w tym miejscu
   tam jest jakiś problem inny niż te oznaczenia (może ich jest nawet za dużo)
   położone jest na wzniesieniu
   do tego zaraz za jest kawałek dwupasmówki, który optycznie przesuwa skrzyżowanie
   to skrzyżowanie jest niby dobrze oznaczone ale optycznie istnieje pewne przekłamanie

 3. A ciekawe jest bardzo ile opel grzał bo to ma istotny wpływ na zderzenie. O ile się nie mylę to obowiazuje tu pomimo że jest to droga dwupasmowa 50/ godz . A jeśli opel jechał 90-100/godz to dalej wina jest po stronie Vw wg mnie NIE. Niedostosowanie się do ograniczen prędkości na Bohaterów Września ma ogromny wpływ na bezpieczny wyjazd z Zelwerowicza i Ci którzy tę prędkośc przekraczają maja swój wkład w tego typu zdarzeniu.

  • Kaja, lepiej oddaj prawko jeżeli nie potrafisz określić czy samochód porusza się ze dużą prędkością. Jak tak się dzieje to po prostu czekamy aby przejechał i dopiero wtedy włączamy się do ruchu.

 4. o 18:30 na 100% miał „pod słońce”, mógł nie widzieć – ale nie widze, nie wyjeżdżam

 5. Sądząc z pierwszego zdjęcia, gdzie widać tor wycieków płynów z Opla, można mieć wątpliwości czy uczynił wszystko by uniknąć zderzenia. Oczywiście nie ma takiego obowiązku wprost w przepisach, ale jeśli chce się uchodzić za człowieka z zasadami, to tak się robi, rzecz jasna do granic rozsądku.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas