Zderzenie dwóch aut i potrącenie pieszej. Jedna osoba trafiła do szpitala

Wczoraj w Poniatowej doszło do potrącenia pieszej na przejściu. Kobieta została przewieziona do szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Fabrycznej w Poniatowej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów oraz potrąceniu pieszej.

Policjanci ustalili na miejscu, że kierująca samochodem marki Kia 29-letnia kobieta, jadąc ul. Fabryczną w kierunku centrum miasta, zatrzymała się przed przejściem dla pieszych celem ustąpienia pierwszeństwa pieszej wchodzącej na jezdnię. W tym momencie na tył pojazdu Kia najechał pojazd marki Mercedes Sprinter, którym kierował 19-letni mężczyzna.

Siła uderzenia sprawił, że osobowy pojazd został popchnięty i uderzył w pieszą na przejściu. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 29-letnia piesza.

Na szczęście 29-latka doznała ogólnych potłuczeń i po badaniach została wypisana do domu. 19-latek nie potrafił jednoznacznie wytłumaczyć mundurowym jak doszło do zdarzenia. Tłumaczył, że to była chwila nieuwagi. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

4 komentarze

  1. To nie Opole Lubelskie tylko Poniatowa !! ul. Fabryczna 4

  2. Zarządca drogi nie ma sobie nic do zarzucenia?

  3. zanim kogoś przepuszczę, to patrzę w lusterko…jak pojazd za mną jest za blisko…to jakbym się zatrzymała, to skazała bym tą przechodzącą na śmierć albo na kalectwo…i od razu napiszę, ze naprawdę jak nie ma zagrożenia, to sie zatrzymuję…chyba, ze pieszy dopiero doszedł do przejścia a naprawdę z żadnej strony nic nie jedzie…to chyba do choroby może postać te dwie sekundy zanim ja przejadę…a potem może przechodzić ile chce…nawet w tą i z powrotem…
    zresztą powinien być przepis, ze jak ktoś chce przejść, to podnosi rękę…już sie nieraz zdarzyło, że samochód się zatrzymuje a pieszy nadal stoi i np rozmawia sobie przez telefon…albo na kogoś czeka..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych