Zderzenie aut na rondzie w Zamościu. Nie ma utrudnień w ruchu

Nie wszyscy kierowcy zdążyli się przyzwyczaić do nowej organizacji ruchu na zamojskich rondach. Wieczorem na jednym z nich zderzyły się trzy auta.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 20 na rondzie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Na skrzyżowaniu ul. Odrodzenia, Wyszyńskiego i Zamoyskiego zderzyły się trzy samochody osobowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nas poinformowano, w zdarzeniu brały udział mazda, audi i hyundai. Przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

Przed kilkoma miesiącami na rondzie zmieniona została organizacja ruchu. Przez lata pierwszeństwo przejazdu mieli kierowcy wjeżdżający na skrzyżowanie. Obecnie obowiązuje na nim ruch okrężny. Początkowo przestrzegania nowego oznakowania pilnowali policjanci. Dość często jednak zdarza się, że kierowcy jeżdżą na pamięć i wymuszają pierwszeństwo przejazdu.

(fot. nadesłane – Radek – DZIĘKUJEMY!)

Zobacz również

2 komentarze

 1. To samo będzie się działo na byłym już skrzyżowaniu Lubomelska- kompozytorów i alei solidarności, niech tylko sygnalizacja przejdzie w tryb awaryjny.

 2. Trochę niezbyt trafny podtytuł, że ktoś nie przyzwyczaił się do nowej organizacji ruchu. Pierwszeństwo wymusił kierujący jadący od strony Odrodzenia, który zarówno według starej organizacji ruchu, jak też nowej powinien ustąpić pierwszeństwa. Fakt, zdarzają się tam niebezpieczne sytuacje spowodowane jazdą na pamięć ale akurat nie tym razem było to przyczyną kolizji.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online