Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę w regionie możliwe opady śniegu

Robi się coraz chłodniej, wkrótce na termometrach zobaczymy wartości poniżej zera. Od niedzieli w regionie spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Najwyższa pora, aby pomyśleć o zmianie opon.

Już dzisiejszej nocy na Podkarpaciu spodziewane są słabe opady śniegu. Warunki na drogach będzie pogarszać pojawiająca się mgła, a na termometrach w regionie lokalnie zobaczymy -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Warunki na drogach będzie pogarszać pojawiająca się szadź.

W sobotę na niebie sporo chmur i chłodno. Temperatura maksymalna na terenie województwa lubelskiego w granicach 1°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich. W nocy w regionie zobaczymy temperatury poniżej zera, miejscami spadnie ona do -4°C.

W niedzielę zachmurzenie duże z przejaśnieniami, temperatura na małym plusie w granicach 2°C. W regonie należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Warunki na drogach pogarszać będzie marznąca mżawka powodująca gołoledź. Widzialność będą ograniczały mgły, miejscami nawet do 200 metrów.

W kolejne dni, poniedziałek i wtorek, w regionie należy spodziewać się słabych opadów śniegu, zaś w środę śniegu z deszczem.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. W takim razie czekamy na zdjęcia z wypadków na Solidarności, Nadbystrzyckiej i oczywiście przy młynie Krauzego

  • Paradoksalnie gdy jest ślisko: droga pokryta śniegiem, albo lodem to wypadków zdarza się mniej, bo ludzie jeżdżą wolniej. Za to jest więcej kolizji.
   Gdyby przez cały rok jeździć z „prędkościami zimowymi” – to liczba wypadków/ofiar zmniejszyłaby się 10-ciokrotnie. Tylko, że wtedy (wzorem państw zachodnich) mielibyśmy braki w zaopatrzeniu, ludzie spóźnialiby się do pracy oraz musielibyśmy jeść czerstwe bułki, bo wysychały by w drodze gdyby dostawcy jeździli 20km/h wolniej.

 2. Taaa….”miszczowie” szybkiej i bezpiecznej jazdy na „zderzaku ” na pewno nie zawiodą i Lublin 112 bedzie na pewno miał o czym pisać

  • „Dzień blacharza i szyny gipsowej” ?
   Szkoda, że to w poprzednim aucie, a nie w obecnym, miałem lekko uszkodzony tylny zderzak. Byłaby okazja do naprawy.

  • Mogę w ogóle nie jeść bułek, jeśli to pozwoli ocalić jedno ludzkie życie.