Zburzyli hotel pracowniczy, zbudowali sklep. W Lubartowie powstał nowy supermarket

Przez lata był to jeden z bardziej charakterystycznych budynków w Lubartowie. Nowy właściciel na jego miejscu postawił obiekt handlowy.

W przyszłym tygodniu w Lubartowie zacznie działać kolejny obiekt handlowy. Tak jak większość sklepów w tym mieście, zlokalizowany jest przy głównej ulicy Lubartowa. Powstał w miejscu, gdzie od lat znajdował się jeden z bardziej charakterystycznych budynków, czyli biurowiec należący do dawnych Zakładów Wytwórczych Magnetofonów Unitra.

Budynek ten od końca lat siedemdziesiątych witał wszystkich wjeżdżających do miasta od strony Lublina. Początkowo mieściła się w nim dyrekcja Unitry oraz zakładowa stołówka. Po likwidacji przedsiębiorstwa budynek służył jako hotel robotniczy, a w ostatnich latach pokoje zamieniono na mieszkania. Kontrola straży pożarnej i nadzoru budowlanego wykazała jednak, że budynek jest w tak złym stanie, że stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkających tam osób.

Teren ten po raz kolejny został sprzedany, a inwestor, który go zakupił, dwa lata temu rozpoczął rozbiórkę biurowca. Teraz powstał tam market budowlany Bricomarché. Jest to europejska sieć supermarketów budowlano-dekoracyjnych, tzw. dom i ogród, prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców. W ofercie posiada kompletną ofertę produktów do majsterkowania, materiałów budowlanych, akcesoriów dekoracyjnych oraz asortymentu związanego z ogrodem.

(fot. lublin112)
2018-04-06 23:13:03

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Takie samo budują w świdniku

 2. Z tego Lubartów to się robi szoping senter. Oczywiście tylko przy głównej ulicy.

 3. Francuz,niemiec,niemiec,portugal,brytol,litwin,portugal,niemiec,portugal… droga glowna wiodąca przez lubartów.

 4. Gratulacje dla zarządcy miasta za wykańczanie drobnej lokalnej przedsiębiorczości. Mam nadzieję że ludzie w Lubartowie nie w ciemię bici, idą wszak wybory.

  • SRAL PIES LOKALNYCH HANDLARZY!! LUDZIE CHCA I BEDA KUPOWAC TAM GDZIE JEST LEPSZY WYBOR I NIZSZE CENY ! JESTES W STANIE KONKUROWAC CENAMI TO OK .NIE TO PLAJTUJ!JAK NIEUMIESZ PROWADZIC BIZNESU.

 5. Był taki piękny zakład w Lubartowie… Unitra. Tyle ponadczasowych sprzętów tam powstawało. MK 132, marzenie prezentowe każdego kto szedł do komunii. Condor, który na bazarach używany był sprzedawany drożej niż nówka. Finezja. I przełom lat 80/90 gdy pracownicy naprawdę chcieli, przymierzali się do projektów stacji FDD i innych prostych jak na ten czas urządzeń do przesyłu danych.
  Ale wtedy wszystko miało być rozkradzione. Tak jak w tym cytacie… Polska jak wielkie czerwone sukno, rwijmy jak najwięcej, zeby dla kazdego cos zostalo.
  A Diora, ZRK, Fonica. Nawet głupi Unitech, ktory robil roznego rodzaju złacza, przyłącza, kable i przejściówki. Na to zbyt był zawsze i to się nie starzeje.

  Ale lepiej było gadać tak jak Tusk o liniach LOT kilka lat temu, ze nalezy zerwać z doktryną, iz nalezy ratowac tą markę za wszelką cenę tylko dlatego ze nazywa się LOT i ma piękne tradycje… Jaką wszelką cenę? Wystarczyło przestać kraść, minimalna chęć i pomysł i dziś z rozmowy o ratowaniu za ‚wszelką cenę’ liczy się ogromne zyski.

  • no , cuda to to nie były, Condor grał albo i nie, wszystko popłuczyny po zachodnich markach. A szło bo wyboru nie było i padło zanim jeszcze wnuczek dziadka z wermachtu został ważnym urzędnikiem w Polsce.Ale młodość powspominać miło

 6. Roszczeniowa Menda

  Zapomnieli stacji paliw postawić przed wejsciem, tak to by mogli handlować i w niedziele. Ale zawsze mogą jeszcze zrobić ze sklepu dworzec PKS.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS