Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zastępczyni Prezydenta Lublina odchodzi z ratusza. Monika Lipińska zasiądzie w zarządzie miejskiej spółki

Zmiany na najważniejszych stanowiskach w lubelskim ratuszu. Monika Lipińska przechodzi do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji a jej miejsce zajmie Anna Augustyniak.

Piątek, 1 marca, był ostatnim dniem pracy dla Moniki Lipińskiej w Urzędzie Miasta Lublin. Dotychczasowa zastępczyni prezydenta do spraw społecznych od jutra obejmie stanowisko wiceprezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie odpowiedzialna m.in. za obszar społecznego zaangażowania spółki, w tym za inicjowanie i wdrażanie nowych rozwiązań aktywizacyjnych, integracyjnych, czy edukacyjnych, skierowanych zarówno do rodzin z dziećmi, młodzieży, mieszkanek i mieszkańców w wieku senioralnym, jak i osób z niepełnosprawnościami.

Jak wyjaśnia Katarzyna Duma z Urzędu Miasta Lublin, poszerzenie katalogu usług MOSiR o działania i kampanie społeczne dla tych grup mieszkańców, jak również systematyczna współpraca z innymi podmiotami i instytucjami miejskimi jest jednym z priorytetów realizowanej już przez miasto polityki społecznej i wpisuje się w strategie działania spółki na kolejne lata. Wskazuje także na szczególnie istotne tego znaczenie w kontekście kompleksowego podejścia do profilaktyki zdrowotnej w zakresie chorób cywilizacyjnych, zwiększania dostępu do aktywności i rekreacji dla osób o szczególnych potrzebach, jak i poszerzania oferty działań edukacyjnych dla najmłodszych.

Od początku br. obowiązuje bowiem nowa umowa na świadczenie usług publicznych Gminy Lublin przez MOSiR. Jej zapisy wskazują m.in. na potrzebę zintensyfikowania działań na rzecz aktywnego spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Lublina, a także na promocję postaw służących poprawie zdrowia i sprawności fizycznej, w tym oferowanie profesjonalnych i innowacyjnych usług sportowo-rekreacyjnych.

Odejście z ratusza Moniki Lipińskiej nie oznacza wakatu w Urzędzie Miasta. Jej stanowisko obejmie Anna Augustyniak, dotychczas zasiadająca w organach doradczych prezydenta. Wcześniej była sekretarzem województwa w Urzędzie Marszałkowskim.

21 komentarzy

 1. Kiedy obiecane 60.000zł wolne od podatu???

  Co pielęgniarka ma wspólnego z obiektami sportowymi???

 2. Nepotyzm i kolesiostwo, rączka rączkę myje, dlatego gardzę politykami .

 3. Gdzie kredyty 2%, kwota wolna 60 000, paliwo po 5,19, brak składki zdrowotnej, itd – w doopie powskich złodziei

 4. po wyborach człowiek wiedział ze nic się zmieni ale jednak się łudził,
  pis wpychał swoich i po tez robi to samo, dramat, ludzie bez najmniejszych kompetencji piastują stanowiska o których pojęcia nie mają

 5. Tylko I wyłącznie Prezydentem Lublina pan Krzysztof Ż

 6. Wojewoda sierściuch na odejściu miał 6 mln w plecy w MOSIR , ciekawe jaka bedzie cyfra w tym przypadku …????
  Realizują plany gefrajtera – tylko łuni jako namaszczeni przez łunionistów , reszta się nie liczy i jest im POtrzebna na kolejne wybiory.

Dodaj komentarz

Z kraju